Мобілізовані працівники у звіті з ЄСВ — 2016

616
З початку війни на сході України вже багато бюджетних установ відчули на собі таке явище, як мобілізація працівників. Тому із державними гарантіями для тих працівників, які вирушили на фронт захищати Батьківщину, окремі бухгалтери вже обізнані. Водночас і донині звітування про нарахований мобілізованим працівникам середній заробіток викликає низку запитань. Тож розповімо, як показувати у Звіті з ЄСВ таку виплату.

Із 01.01.2016 бюджетні установи нараховують мобілізованим працівникам на період їх служби середній заробіток, адже держава перестала гарантувати за таких обставин виплату компенсації з бюджету.

Своєю чергою, це вплинуло на оподаткування таких виплат. Виплати, нараховані в межах середнього заробітку мобілізованих працівників, не звільняються від оподаткування.

Зокрема, на такі виплати нараховують ЄСВ за ставкою 22%. І, відповідно, нарахувавши середній заробіток мобілізованим працівникам, бюджетна установа має показати це у Звіті з ЄСВ.

Середній заробіток мобілізованих працівників у таблиці 6 Звіту з ЄСВ

Для відображення середнього заробітку мобілізованих працівників у таблиці 6 Звіту з ЄСВ передбачено окремий рядок.

Нагадаємо, що з початку 2016 року у реквізиті 9 таблиці 6 Звіту з ЄСВ щодо мобілізованих працівників потрібно зазначати код категорії застрахованої особи «47». Код категорії застрахованої особи «48» бюджетні установи використовували, аби відобразити середній заробіток мобілізованих працівників, за яким виплачувалася компенсація з бюджету. Зміна із 01.01.2016 статусу цієї виплати вплинула, як зазначалося, і на оподаткування, і на відображення в Звіті з ЄСВ.

Коли працівник протягом усього місяця перебував на військовій службі, у реквізиті 15 таблиці 6 Звіту з ЄСВ проставляється загальна кількість календарних днів цього місяця. Оскільки за законодавством про працю за мобілізованими працівниками зберігається місце роботи і посада, трудові відносини з такими працівникам тривають протягом часу їхньої військової служби.

Суму нарахованого середнього заробітку мобілізованого працівника бюджетна установа проставляє в реквізиті 17 таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

У реквізиті 18 вказується сума нарахованого середнього заробітку мобілізованого працівника в межах максимальної бази нарахування ЄСВ, у т. ч. інші виплати такому працівнику, якщо вони були.

Суму єдиного соціального внеску, нарахованого на середній заробіток мобілізованого, слід показати у реквізиті 21 таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

А реквізити 22, 23, 24 і 25 таблиці 6 Звіту з ЄСВ заповнюються так само, як і під час нарахування заробітної плати іншим працівникам.

Якщо розмір середнього заробітку мобілізованого працівника (для якого робота в бюджетній установі — це основне місце роботи, тобто у реквізиті 22 зазначено «1») менший за розмір мінімальної зарплати, бюджетна установа для цього працівника має визначити додаткову базу нарахування ЄСВ. В реквізиті 10 таблиці 6 Звіту з ЄСВ — вказується код типу нарахувань «13». Відповідно, слід заповнити і реквізит 19 таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

Середній заробіток мобілізованих працівників у інших таблицях Звіту з ЄСВ

У таблиці 1 Звіту з ЄСВ середній заробіток мобілізованого працівника відображається у зарплатних рядках: 1.1, 1, 2.1, 2, а коли визначали додаткову базу нарахування ЄСВ — у рядку 2.5.

У рядках 3.1, 3 (коли визначали додаткову базу нарахування ЄСВ, то і в рядку 3.5), 6.1, 6 таблиці 1 Звіту з ЄСВ вказується сума нарахованого ЄСВ.

Таблицю 5 Звіту з ЄСВ бюджетна установа не заповнюватиме, позаяк трудові відносини з мобілізованим працівником продовжуються. Як і не вноситиме показників у цій ситуації до таблиці 7 Звіту з ЄСВ.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль