Дії замовника, який отримав звернення за роз’ясненнями до тендерної документації

552
Замовник о розробив тендерну документацію і оприлюднив її для загального доступу в електронній системі закупівель. Здавалося б, доклавши чимало зусиль і виклавши чіткі умови проведення закупівлі, він має спокійно споглядати її перебіг. Утім, одразу ж у системі з’явилося звернення про надання роз’яснень щодо тендерної документації. З’ясуємо, як має діяти замовник у цій ситуації.

Електронний формат проведення закупівлі за Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі)  вплинув на комунікації між замовником та учасниками тендерної процедури.

Тепер усі запити учасників — до речі, без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника — і роз’яснення замовника з приводу тендерної документації надаються через електронну систему закупівель.

Коли надходять звернення за наданням роз’яснень до тендерної документації

Статтею 23 Закону про публічні закупівлі передбачено право будь-якої фізичної/юридичної особи звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації. Обумовлено лише строки такого звернення — в межах 10 днів до закінчення строку подання тендерних пропозицій.

Зрозуміло, що таке звернення за роз’ясненнями щодо тендерної документації одразу буде оприлюднено в електронній системі.

Які строки установлено для надання роз’яснень до тендерної документації

Закон про публічні закупівлі відводить замовнику доволі короткий строк для надання роз’яснення щодо тендерної документації.

Замовник має дати відповідь на отримане звернення протягом трьох робочих днів з дня його оприлюднення в системі.

Коли слід оприлюднити роз’яснення до тендерної документації

Не варто забувати і про вимогу законодавства про оприлюднення інформації про закупівлю на веб-порталі Уповноваженого органу.

Тому свою відповідь — роз’яснення щодо тендендерної документації — замовник зобов’язаний оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу протягом одного дня з дня надання такого роз’яснення.

Чому важливо вчасно надавати роз’яснення до тендерної документації

Під час проведення публічної закупівлі замовнику не варто гаяти час з наданням роз’яснень щодо змісту тендерної документації.

Адже якщо він несвоєчасно надасть чи взагалі прогавить звернення учасника і не надасть роз’яснення щодо тендерної документації, електронна система автоматично продовжить строк подання тендерних пропозицій не менше як на 7 днів.

Тож замовник, який має термінову потребу у проведенні закупівлі, оприлюднивши тендерну документацію, повинен постійно відстежувати звернення за роз’ясненнями щодо тендерної документації. Адже не секрет, що іноді цією нормою користуються недобросовісні учасники, які закидають замовника запитами, аби спеціально відтермінувати розкриття пропозиції. І щоб вкластися в заплановані строки проведення закупівлі, замовнику ліпше подбати про вчасне надання роз’яснення щодо тендерної документації.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль