Подання тендерної пропозиції: на що звернути увагу

1067
Порядок подання тендерної пропозиції змінився з моменту, коли закупівельні процедури почали проводитися в електронній системі закупівель. Тож закцентуємо увагу на ключових його моментах, які мають знати як замовники, так і учасники закупівлі.

Насамперед зауважимо, що тепер замовнику чекати на письмові звернення про намір взяти участь в оголошеній ним процедурі закупівлі не потрібно. Статус учасника торгів автоматично набуває будь-яка фізична особа, у т. ч. фізособа-підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію (чи взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

! Кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію (у т. ч. до визначеної в тендерній документації частини предмета закупівлі, лота).

Далі коротко зупинимося на ключових моментах подання тендерної документації через електронну систему закупівель.

1. Тендерна пропозиція і підтвердні документи подаються в електронному вигляді

За вказівкою частини першої статті 25 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) тендерна документація через електронну систему закупівель подається в електронному вигляді.
А це означає, що під час формування всіх документів ураховують вимоги Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV.
Що передбачає електронний формат тендерної пропозиції? Учасник закупівлі має заповнити усі поля в електронних формах. Зокрема, вказати в них інформацію про:

 • ціну пропонованих товарів (робіт, послуги);
 • відповідність тим критеріям оцінки, які встановив замовник у тендерній документації;
 • його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 Закону про публічні закупівлі, а також в тендерній документації.

Окрім цього, учасник завантажує до системи інші документи, наявність яких передбачена тендерною документацією.
Зауважимо, що підтвердні документи стосовно відповідності учасника кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, а також документи з технічнім описом предмета закупівлі, мають бути завантажені в окремих файлах.

2. Повідомлення про отримання тендерної пропозиції формується автоматично

Електронна система закупівель автоматично вносить тендерну пропозицію, отриману від учасника, до реєстру. 
На підтвердження того, що тендерну пропозицію учасника прийнято, останньому буде надіслано повідомлення про отримання тендерної пропозиції із зазначенням у ньому дати та часу електронних торгів.
Зауважимо: таке повідомлення електронна система закупівель сформує автоматично, тобто замовнику не потрібно додатково турбуватися про повідомлення учасника.

3. Строк подання тендерної пропозиції скорочено

Законом про публічні закупівлі скорочено строки для подання учасниками закупівель тендерної пропозиції.
Зокрема, для подання тендерної пропозиції відводиться строк, не менше ніж 15 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення закупівельної процедури на веб-порталі Уповноваженого органу. 
Якщо ж оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 Закону про публічні закупівлі, то для подання тендерної пропозиції встановлюють строк, не менше ніж 30 календарних днів з дня оприлюднення такого оголошення.

4. Слід дотримати строків для подання тендерної пропозиції

Під час подання тендерної пропозиції слід чітко дотримувати установлених строків. Адже електронна система закупівель не приймає та автоматично повертає учасникам усі тендерні пропозиції, які надійшли після закінчення обумовленого строку їх подання. 

5. Учасники можуть вносити зміни до тендерної пропозиції 

Під час публічної закупівлі учасники без втрати забезпечення тендерної пропозиції можуть вносити зміни до своєї тендерної пропозиції або ж взагалі — відкликати свою тендерну пропозицію. 
Однак законодавець висунув для цього важливу умову: внесені зміни або заяву про відкликання тендерної пропозиції електронна система закупівель врахує лише тоді, коли вони надійшли до закінчення установленого строку для подання тендерної пропозиції.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль