Як внести зміни до тендерної документації

1243
Кожен замовник розуміє, що розроблення тендерної документації — доволі відповідальний процес. Адже від правильно складеної тендерної документації напряму залежить результат процедури закупівлі, а відповідно, і раціональне використання коштів державного бюджету. І як бути замовнику, який спочатку не все врахував і тепер хоче внести зміни до тендерної документації?

Тендерна документація — це документація щодо умов проведення публічних закупівель.
Обов’язок розробити тендерну документацію Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) покладено на замовника закупівлі. 
Тендерна документація охоплює як загальну інформацію, наявність якої чітко прописана у частині другій статті 22 Закону про публічні закупівлі, так і ті відомості, які сам замовник вважає за потрібне до неї внести.
Водночас законодавець, встановлюючи вимоги до тендерної документації, одразу ж наголосив на принципі недискримінації учасників. Тобто обумовив, що тендерна документація не повинна містити вимог, які:

 • обмежують конкуренцію;
 • призводять до дискримінації учасників.

Розробивши тендерну документацію відповідно до закупівельного законодавства,  замовник має її затвердити та оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу для загального доступу.
Утім, буває так, що після оприлюднення тендерної документації замовнику потрібно внести зміни до тендерної документації. Причини для цього можуть бути різними: чи-то звернення про це від учасника надійшло, чи-то орган оскарження виніс відповідне рішення, чи-то власне замовник вирішив підкоригувати окремі пункти тендерної документації.
У такій ситуації замовник має керуватися частиною другою статті 23 Закону про публічні закупівлі, що передбачає як його право внести зміни до тендерної документації, так і порядок внесення таких змін. 
При цьому слід зважати на те, що у разі внесення змін до тендерної документації в електронній системі закупівель строк для подання тендерних пропозицій продовжується так, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж сім днів.
Зміни, які замовник вносить до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. 
Окрім нової редакції тендерної документації, замовник має підготувати в окремому документі та оприлюднити перелік змін, що вносяться. 
Варто пам’ятати, що положення тендерної документації, до яких уносяться зміни:

 • відображаються у вигляді закреслених даних;
 • повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації.

Насамкінець зазначимо: зміни до тендерної документації замовник оприлюднює відповідно до статті 10 Закону про публічні закупівлі. А саме протягом одного дня з дня прийняття рішення про їх внесення.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль