Зміни-2016 у порядку реєстрації реєстратора розрахункових операцій

186
Мінфін затвердив новий Порядок реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги). Розглянемо, що змінилося з його появою у процедурі реєстрації РРО.

Новий Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджено наказом Мінфіну «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» від 14.06.2016 № 547 (далі — Порядок реєстрації РРО).

Тож із 26 липня 2016 року — дати набрання чинності цим нормативним актом — діють оновлені вимоги до реєстрації РРО. Хоча ліпше сказати — дещо оновлені. Бо, власне, норми нового порядку часто дублюють ті, що регулювали реєстрацію РРО раніше (тобто були затверджені наказом МДЗ від 28.08.2013 № 417).

Розставимо акценти у процедурі реєстрації РРО — 2016 для тих бюджетних установ, які для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) наразі придбали РРО і прагнуть його зареєструвати.

Передусім нагадаємо, що реєстрацію РРО проводить контролюючий орган за основним місцем обліку бюджетної установи як платника податків.

Документи, які у 2016 році подаються для реєстрації РРО

Бюджетна установа, аби зареєструвати РРО, подає до контролюючого органу такі документи:

 • заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО (додаток 1 до Порядку реєстрації РРО);
 • копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;
 • копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;
 • копію договору суб'єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Окрім перелічених документів, які вже звичні тим, хто мав справу з реєстрацією РРО, тепер контролюючий орган вимагатиме і копію паспорта (формуляра) РРО, а у разі застосування зовнішнього модема — копію паспорта цього модема.

Нагадаємо, що копії цих документів має засвідчити своїм підписом керівник бюджетної установи.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо документи подано не в повному обсязі — протягом двох робочих днів після отримання документів контролюючий орган відмовить в реєстрації РРО. Тобто надасть чи надішле (поштовим відправленням або на електронну пошту) повідомлення про відмову у проведенні реєстрації РРО із зазначенням підстав для такої відмови.

Реєстрація РРО уповноваженою особою

Дійсно, уповноважена особа суб’єкта господарювання може зареєструвати РРО. Для цього вона повинна пред’явити:

 • документ, що посвідчує особу;
 • належно оформлену довіреність на проведення реєстрації РРО.

Довідка про резервування фіскального номера при реєстрації РРО

Якщо у посадової особи контролюючого органу немає підстав для відмови в реєстрації РРО, вона не пізніше двох робочих днів з дня надходження документів:

 • приймає рішення про можливість реєстрації РРО;
 • формує та резервує фіскальний номер РРО в інформаційній системі ДФС;
 • видає довідку про резервування фіскального номера РРО за формою № 2-РРО (додаток 2 до Порядку реєстрації РРО).

Переведення РРО у фіскальний режим роботи

Варто пам’ятати, що довідка про резервування фіскального номера РРО дійсна протягом п'яти робочих днів з дати її видачі або надсилання на адресу електронної пошти бюджетної установи.

Тож бюджетна установа має подбати про те, аби протягом цього терміну забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи, а саме внесення фіскального номера до фіскальної пам'яті РРО, персоналізацію та опломбування РРО в ЦСО.

Завершення процедури реєстрації РРО

А щоб процедура реєстрації РРО була завершеною, до закінчення терміну дії довідки про резервування фіскального номера РРО бюджетна установа має надати до контролюючого органу:

 • копію довідки про опломбування РРО;
 • акт введення в експлуатацію РРО.

Якщо ж ці документи не надані або надані несвоєчасно, довідка про резервування фіскального номера РРО вважається недійсною, а фіскальний номер скасовується датою резервування.

Реєстрація резервного РРО

Реєстрацію резервного РРО проводять аналогічно реєстрації основного РРО.

При цьому у реєстраційному посвідченні зазначають:

 • у правому верхньому куті — «Резервний»;
 • у першому рядку відповідної таблиці — назву та адресу господарської одиниці, де зберігатиметься резервний РРО;
 • в інших рядках — назви та адреси всіх господарських одиниць, де використовуватиметься резервний РРО.

Водночас тепер для кожної господарської одиниці слід надати копію документа на право власності чи інший документ, що дає право на розміщення господарської одиниці, де використовуватиметься резервний РРО.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль