Нова форма Звіту про доходи неприбуткових організацій

1808
Мінфін врешті-решт привів у відповідність до Податкового кодексу України звітність неприбуткових установ — затвердив нову форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. Тож поговоримо про її особливості.

Нещодавно Мінфін своїм наказом від 17.06.2016 № 553 затвердив форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі — Звіт неприбуткової організації), що набрала чинності 02.08.2016. Тож тепер бюджетні установи, що їх Податковий кодекс України (ПК) відносить до неприбуткових організацій, дотримуючись вимог пункту 133.4 ПК, мають подавати до контролюючого органу саме цю форму.

Нагадаємо, що неприбуткові установи про використання своїх доходів звітують:

 • раз на рік; або
 • у разі якщо бюджетна установа порушила вимоги неприбутковості — з початку року по останній день місяця, в якому відбулося таке порушення.

Тож далі проаналізуємо окремі рядки нової форми Звіту неприбуткової організації за їх призначенням.

Рядок 2 вступної частини Звіту неприбуткової організації

У рядку 2 вступної частини Звіту неприбуткової організації бюджетна установа, яка порушила вимоги неприбутковості, має відобразити інформацію про квартальний звітний період, а також номер календарного місяця, в якому порушено вимоги пункту 133.4 ПК.

Зауважимо, що у рядку 8 вступної частини Звіту неприбуткової організації бюджетні установи, які зареєстровані вже у новому Реєстрі неприбуткових установ та організацій, мають вказати нову ознаку неприбутковості.

Частина І Звіту неприбуткової організації

Як і раніше, у частині І Звіту неприбуткової організації, бюджетні установи відображають свої доходи і видатки за звітний період.

Однак у новій формі для відображення таких доходів (чи-то видатків) передбачено значно менше рядків. Адже наразі ПК не містить прив’язки доходів до певного виду неприбуткової організації.

У рядках 1.15.3 і 2.6.3 частини І Звіту неприбуткової організації відображаються доходи і видатки у сумі коштів або спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, а також іншого майна та послуг, добровільно наданих чи перерахованих ЗСУ, Нацгвардії, СБУ чи іншим законно утвореним організаціям та військовим формуванням, залученим до проведення антитерористичної операції.

А от інформацію про гуманітарну допомогу, яку слід відобразити у рядках 1.15.2 ГД, 2.6.2 ГД та 3.1 ГД частини І Звіту неприбуткової організації, бюджетні установи повинні деталізувати у спеціальному додатку ГД «Інформація щодо операцій з гуманітарною допомогою» до Звіту. Зокрема, у ньому відображають гуманітарну допомогу, використану не за цільовим призначенням.

Частина ІІ Звіту неприбуткової організації

Частину ІІ Звіту неприбуткової організації мають заповнити лише ті неприбуткові організації, які здійснили:

 • видатки не за цільовим призначенням;
 • розподіл доходів (прибутків) серед засновників (учасників), членів неприбуткової організації тощо.

Додаток ВП до Звіту неприбуткової організації

Для виправлення помилок, допущених у звітності неприбуткових організацій, передбачено додаток ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, за який виявлено помилку(и)» до Звіту неприбуткової організації.

Водночас, як і раніше, бюджетна установа може виправити допущену помилку за допомогою уточнюючого Звіту неприбуткової організації. Зазначимо, що рядки 7-10 Звіту, призначені для виправлення помилок, заповнюють лише в разі збільшення або зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток.

І насамкінець — про самоштрафи

Так, нагадаємо про самоштраф, який повинна буде сплатити бюджетна установа, яка виправляє допущену у звітності неприбуткових організацій помилку шляхом подання:

 • уточнюючого Звіту — 3% суми недоплати;
 • додатку ВП до Звіту неприбуткової організації — 5% суми недоплати.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль