Про важливість електронного цифрового підпису в публічних закупівлях

1314
Електронний документообіг поступово охоплює все більше сфер діяльності. Черговою його бранкою стала сфера закупівель. І замовники мають нині і нюанси створення електронних документів опанувати, і про наявність електронного підпису для закупівель подбати. Навіщо він потрібен замовнику? Зараз розповімо.

У житті замовників останнім часом побільшало турбот. І все це — через повний перехід закупівельних процедур в електронний формат, який відбувся з 1 серпня 2016 року на вимогу Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі).

Адже закупівлі через електронну систему Prozorro потребують нових навичок і знань. Скажімо, про особливості електронного документообігу, передбачені Законами України «Про електронні документи і електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV (далі — Закон № 851) та «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 № 852-IV (далі — Закон про ЕЦП).

Адже в електронній системі закупівель використовуються електронні документи. А без електронного цифрового підпису неможливо створити електронний документ.

Ми вже розповідали, як отримати електронний цифровий підпис. Зараз прагнемо лише закцентувати увагу тих замовників, які ще не проводили закупівлі за новими, публічними, правила, на важливості електронного цифрового підпису (ЕЦП) для публічних закупівель.

Розглянемо використання ЕЦП під час закупівель — публічних (понадпорогових) і допорогових — почергово.

Електронний цифровий підпис для публічних закупівель (понадпорогових)

Електронний цифровий підпис обов’язково потрібно мати замовникам для публічних закупівель. Наведемо кілька аргументів.

По-перше, зареєструватися в електронній системі закупівель можна лише одним із способів ідентифікації/авторизації за допомогою, зокрема, використання електронного цифрового підпису відповідно до Закону про ЕЦП.

По-друге, юридично строк для подання тендерних пропозицій в електронній системі закупівель розпочинається тоді, коли замовник наклав електронний цифровий підпис на інформацію (документи), ним оприлюднену. І ті замовники, які вже працюють за правилами публічних закупівель з 1 квітня, знають, що оголошувати тендери на понадпорогові суми в ProZorro можна лише, скріпивши документи електронним цифровим підписом. 

По-третє, форми документів у сфері публічних закупівель, затверджені наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490, передбачають накладення електронного цифрового підпису.

По-четверте, потреба використовувати електронний цифровий підпис випливає із вимоги оприлюднення замовником річного плану, додатку до річного плану та змін до них на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель. Адже на всі ці документи, що оприлюднюються в електронному форматі, замовник має накласти електронний цифровий підпис.

До речі, не зможе обійтися без електронного цифрового підпису і учасник закупівлі. Адже за Законом про публічні закупівлі під час використання електронної системи закупівель для подання тендерної пропозиції документи і дані створюють та подають з урахуванням вимог Закону № 851.

Електронний цифровий підпис для допорогових закупівель

Передусім зазначимо, що під час допорогових закупівель, якщо для їх проведення замовник не використовує електронну систему закупівель, можна обійтися без електронного цифрового підпису.

Та є одне доволі важливе зауваження. Якщо вартість закупівлі перебуває в діапазоні від 50 тис. до 200 тис. грн. (для товарів, послуг) чи є меншою 1,5 млн. грн. (для робіт), замовники зобов’язані оприлюднити в електронній системі закупівель звіт про укладені договори про  закупівлю. А форма звіту, як і форми решти закупівельних документів, передбачає накладення на неї електронного цифрового підпису.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль