text
Головбух: Бюджет

Оприлюднення інформації про обсяги бюджетних призначень і видатків на Є-дата

 • 19 серпня 2016
 • 1287

Інформація про те, скільки кожному розпоряднику та отримувачу бюджетних коштів надійшло бюджетних призначень і як він ці надходження використав, має бути в загальному доступі. Тож про те, як саме оприлюднити інформацію про обсяги бюджетних призначень і видатків на порталі Є-дата, і йтиметься далі.

Як розпорядники, так і одержувачі коштів державного та місцевих бюджетів зобов’язані оприлюднювати інформацію про використання публічних коштів відповідно до Закону України «Про відкритість користування публічними коштами» від 11.02.2015 № 183-VIII (далі — Закон 183).

Частиною першою статті 3 Закону 183 установлено, зокрема, що інформація про використання публічних коштів, що підлягає оприлюдненню, має містити відомості про обсяги:

 • бюджетних призначень та/або бюджетних асигнувань на відповідний бюджетний період — усього та в розрізі бюджетних програм;
 •  проведених видатків бюджету та наданих кредитів з бюджету за звітний період — усього та в розрізі бюджетних програм (при цьому зазначають види та обсяги відповідних надходжень щодо коштів спеціального фонду бюджету).

Таку інформацію щоквартально оприлюднюють на веб-порталі Є-дата — Єдиному веб-порталі використання публічних коштів.

Тож зупинимося докладно на механізмі такого оприлюднення.

Передусім наголосимо, що інформація про обсяги бюджетних призначень, видатків та наданих бюджетних кредитів оприлюднюється на веб-порталі Є-дата через розділ «Звіти»  у профілі «Службового кабінету».

(!) Звичайно, перш ніж почати працювати в Службовому кабінеті, його слід створити (як це вправно зробити, ми вже розповідали).

Тож, коли ваш Службовий кабінет створений і вже функціонує, відкривайте «Службовий вхід» до свого кабінету і вводьте свій логін (код ЄДРПОУ), пароль (той, що ви вказали під час реєстрації профілю користувача кабінету).

Як ми говорили, аби ввести інформацію про обсяги бюджетних призначень і видатків вашої бюджетної установи, вам потрібен розділ «Звіти». Тому знайдіть у своєму кабінеті однойменну вкладку і натисніть «+Звіт».

Частина перша статті 3 Закону 183 вимагає подавати інформацію для оприлюднення «Є-дата» за встановленими законодавством формами. У нашому випадку потрібно заповнити такі форми:

 • «Про надходження і використання коштів загального фонду (форма № 2д, 2м)»;
 • «Про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (форма № 4-3м, № 4-3д)»;
 • «Відрядження».

Тож для перенесення відомостей про відповідні обсяги призначень і видатків виберіть із вказаних потрібний «тип звітів» (форму звітів).

Якщо інформація про обсяги бюджетних призначень і видатків вашої бюджетної установи зібрана в окремому файлі (у форматі dbf), ви можете просто завантажити її, скориставшись кнопкою «Виберіть файл». Якщо ж ви такого окремого файлу не створювали, відомості доведеться вносити вручну.

Тобто ви маєте відобразити у полях:

 • організаційно-правову форма господарювання;
 • код та назву відомчої класифікації видатків та кредитування державного бюджету;
 • код та назву програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету;
 • код та назву типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів;
 • код та назву програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів (код та назву Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів/Тимчасової класифікації видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу);
 • код за КОАТУУ;
 • код за КОПФГ.

У разі коли даних для внесення до того чи того з полів ви не маєте, проставте там прочерк або «0».

Далі слід ввести зведений звіт (цифри через крапку).

Відомості про кількість службових відряджень та обсяг витрат на службові відрядження (зокрема, закордонні службові відрядження і витрати на них) вносять через форму звіту «Відрядження». Якщо ж у звітному періоді службових відряджень у вашій установі не було, у відповідних полях слід вказати «0».

(!) Не забувайте зберігати внесену інформацію. Для цього передбачена кнопка «зберегти зміни».

Тепер на внесені відомості потрібно накласти підпис, адже лише після цього інформація про обсяги бюджетних призначень, обсяги видатків та наданих бюджетних кредитів вашої бюджетної установа вважатиметься оприлюдненою.

Насамкінець нагадаємо, що Мінфін продовжив тестовий режим роботи веб-порталу Є-дата до кінця року. Утім, із 13.08.2016 у Службовому кабінеті вже не можна видаляти внесені документи. Замість опції «видалення» тепер функціонує опція «протоколювання змін», що дає можливість відстежити усі зміни у документі після його підписання.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль