Реєстрація зобов’язань в органах Казначейства за енергосервісним договором

509
З огляду на нестачу бюджетних коштів цілком зрозумілим є бажання держави скоротити витрати на енергоносії в установах. Для цього й передбачений енергосервіс. Тобто виконання низки робіт і послуг, спрямованих на енергомодернізацію, ЕСКО-компанією. Оплату енергосервісних робіт їх замовник проводить за рахунок скорочення суми своїх витрат на житлово-комунальні послуги. Звичайно ж, для цього він має зареєструвати фінансові зобов’язання в органах Казначейства.

Перед тим, як поговорити про реєстрацію зобов’язань, дещо зупинимося на самому енергосервісі, який може здійснювати бюджетна установа задля енергомодернізації будівель, що преребувають у неї на балансі. Таке право їй надає Закон України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» від 09.04.2015 № 327-VIII.

Укладення енергосервісного договору

Так, аби скоротити споживання та витрати на оплату паливно-енергетичних ресурсів або житлово-комунальних послуг, наразі бюджетні установи все частіше застосовують комплекс технічних, організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, що його називають енергосервісом.

Для підвищення енергетичної ефективності об’єктів державної та комунальної власності сторони укладають енергосервісний договір. Предметом енергосервісного договору є здійснення енергосервісу виконавцем енергосервісу, що його оплачують за рахунок досягнутого в результаті здійснення енергосервісу скорочення споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.

Під час укладення енергосервісного договору сторони користуються Примірним енергосервісним договом, затвердженим постановою КМУ від 21.10.2015 № 845 (далі — Постанова № 845).

Енергосервісний договір укладають за ціною, що дорівнює сумі скорочення витрат замовника енергосервісу на оплату паливно-енергетичних ресурсів, житлово-комунальних послуг порівняно з витратами, що були б здійснені за відсутності енергосервісу, яка має бути забезпечена виконавцем енергосервісу за весь строк дії енергосервісного договору, з урахуванням фіксованого відсотка суми скорочення витрат замовника енергосервісу на оплату відповідних паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг, що підлягає до сплати виконавцю енергосервісу.

Зобов’язання за послугами енергосервісу є особливими. Адже їх оплачують впродовж майбутніх та/або поточного бюджетних періодів. Тобто строку дії енергосервісного договору, який не може перевищувати 10 років. Розпорядник бюджетних коштів як замовник енергосервісу протягом усього строку дії енергосервісного договору сплачує виконавцю щорічні платежі. Розмір цих платежів виконавець визначає у пропозиції конкурсних торгів як учасник процедури закупівлі енергосервісу.

Довгострокові зобов’язання за енергосервісом

Для оплати енергосервісних договорів, керуючись пунктом 7 статті 22 Бюджетного кодексу України (БК), розпорядник бюджетних коштів, в оперативному управлінні або господарському віданні якого перебуває об’єкт, щодо якого здійснюється закупівля енергосервісу, бере довгострокові зобов’язання за енергосервісом. До таких зобов’язань належать зобов’язання за енергосервісним договором, за яким:

 • здійснюється закупівля енергосервісу;
 •  цей розпорядник має провести платежі протягом майбутніх та/або поточного бюджетних періодів у межах суми скорочення видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв (порівняно з видатками, які були б проведені без застосування енергосервісу).

Право брати довгострокові зобов’язання за енергосервісом такі розпорядники отримали згідно з частиною 7 статті 22 БК.

Довгострокове зобов’язання за об’єктом енергосервісу набуває статусу бюджетного зобов’язання.

Реєстрація бюджетних зобов’язань за енергосервісом

Бюджетні зобов’язання за енергосервісними договорами розпорядники бюджетних коштів реєструють в органах Казначейства за кодом економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ) 2276 «Оплата енергосервісу».

Підставою для реєстрації бюджетного фінансового зобов’язання за КЕКВ 2276 «Оплата енергосервісу» є Акт про виконання зобов’язань, форма якого наведена в додатку 6 до Постанови № 845. Саме в Акті про виконання зобов’язань визначають суму скорочення видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв (порівняно з видатками, які були б проведені без застосування енергосервісу).

Тож розпорядник бюджетних коштів під час реєстрації бюджетного фінансового зобов’язання за КЕКВ 2276 «Оплата енергосервісу» подає до органу Казначейства такі документи, як:

 •  енергосервісний договір;
 •  Акт про виконання зобов’язань.

Насамкінець нагадаємо, що оплата енергосервісу належить до захищених видатків загального фонду бюджету (ч. 2 ст. 55 БК).Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль