Повернення забезпечення тендерної пропозиції

476
Під час проведення публічних закупівель замовник передбачив забезпечення тендерної пропозиції. Утім, таке забезпечення не переходить у його власність. Тож після проведення торгів його доведеться повернути, зокрема, тим учасникам закупівлі, які не стали переможцями процедури торгів. З’ясуємо, коли слід повернути забезпечення тендерної пропозиції та як це зробити.

Частиною першою статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) передбачено право замовника зазначити в оголошенні про проведення процедури закупівлі та в тендерній документації вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції (гарантії). Тобто обумовлювати, як саме учасник забезпечуватиме виконання своїх зобов’язань перед замовником, що виникнуть у зв’язку з поданням тендерної пропозиції.

Якщо замовник вимагає від учасника забезпечення тендерної пропозиції, то всі умови надання такого забезпечення він має прописати у тендерній документації. Там, приміром, він передбачає:

 • вид забезпечення тендерної пропозиції;
 • розмір забезпечення тендерної пропозиції;
 • строк дії забезпечення тендерної пропозиції;
 • застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику.

Своєю чергою, учасник під час подання тендерної пропозиції одночасно надає забезпечення тендерної пропозиції (у вигляді банківської, страхової гарантії чи гарантії фінансової установи).

(!) Варто зазначити, що розмір забезпечення тендерної пропозиції у грошовому виразі не може перевищувати:

 • 0,5% очікуваної вартості закупівлі — у разі закупівлі робіт на умовах, визначених тендерною документацією;
 • 3% очікуваної вартості закупівлі — у разі закупівлі товарів чи послуг на умовах, визначених тендерною документацією.

Якщо при проведенні процедури закупівлі настала хоча б одна з підстав, перелічених у частині четвертій статті 24 Закону про публічні закупівлі, замовник зобов’язаний повернути забезпечення тендерної пропозиції (гарантію). Зробити це він має в разі:

 •  закінчення строку дії забезпечення тендерної пропозиції, зазначеного в тендерній документації;
 •  укладення договору про закупівлю з учасником, що став переможцем тендеру;
 •  відкликання тендерної пропозиції до закінчення строку її подання;
 • закінчення процедури закупівлі в разі неукладення договору про закупівлю з жодним з учасників, які подали тендерні пропозиції.

Тож за настання відповідної підстави для повернення забезпечення тендерної пропозиції (гарантії) замовник надсилає на адресу учасника закупівлі лист щодо анулювання такого забезпечення. У листі він зазначає, зокрема: посилання на реквізити забезпечення тендерної пропозиції (гарантії), код та назву публічної закупівлі, підстави для повернення забезпечення.

Зауважимо: законодавець чітко передбачив строк для повернення забезпечення тендерної пропозиції — протягом п’яти банківських днів з дня настання підстави для повернення забезпечення тендерної пропозиції.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль