Система дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства — Казначейство»: нові можливості для місцевих бюджетів

464
Електронний документообіг — є однією з вимог сьогодення. Мало-помалу він проникає і в бюджетну сферу, адже з ним всі учасники процесу отримують чимало переваг. Це і швидкість подання інформації, і можливість контролювати проведені операції, витрачені кошти та діяльність загалом, і турбота про довкілля. Тож Мінфін перевів в електронний формат і казначейське обслуговування місцевих бюджетів. Для цього передбачив систему дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства — Казначейство». Наразі ж казначейське обслуговування місцевих бюджетів в системі змінилося. Довідаємося як.

Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів» від 14.07.2016 № 617 набрав чинності 23 серпня 2016 року. З цієї дати зазнало змін казначейське обслуговування місцевих бюджетів — змінилися положення, що регулюють його електронний формат. Тобто проведення казначейського обслуговування через систему дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства — Казначейство». 

Бюджетні установи, які утримуються коштом місцевих бюджетів, у взаєминах з органами Казначейства дотримуються Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.08.2012 № 938 (далі — Порядок казначейського обслуговування).

Наразі цей Порядок приведено у відповідність до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг»  від 22.05.2003 № 851-IV і «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 № 852-IV. Тобто тепер під час дистанційного обслуговування клієнтів Казначейства ураховуватимуться вимоги законодавства у сфері електронного документообігу та застосування електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Закцентуємо увагу на головних змінах у електронному казначейському обслуговуванні  тих установ, які утримуються коштом місцевих бюджетів і обслуговуються через  систему дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства — Казначейство».

1. Установи формують електронні документи протягом операційного дня в межах операційного часу, визначеного органом Казначейства. Якщо ж електронні документи надійдуть після визначеного операційного часу, орган Казначейства опрацьовуватиме їх наступного операційного дня.

Підстава: оновлений пункт 2.7 Порядку казначейського обслуговування, відповідно до якого розпорядник бюджетних коштів (одержувач бюджетних коштів) здійснює формування та подання документів до  системи дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства — Казначейство» в електронному вигляді протягом операційного дня в межах операційного часу, визначеного органом Казначейства.

2. Про успішне отримання електронних документів від бюджетних установ (чи-то розпорядників бюджетних коштів, чи-то одержувачів бюджетних коштів)  система дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства — Казначейство» має надіслати їм відповідне сповіщення. Якщо ж спроба передати електронні документи до системи  виявилася невдалою — бухгалтер бюджетної установи має її повторити.

3. Датою та часом отримання електронних документів органом Казначейства вважаються дата та час, зафіксовані у повідомленні системи дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства — Казначейство» про отримання цих документів.

Підстава: оновлений пункт 2.7 Порядку казначейського обслуговування.

Варто зазначити, що Порядком казначейського обслуговування передбачена також можливість передати до органу Казначейства документи на паперових та електронних носіях — якщо з технічних причин чи в інших випадках такі документи бюджетна установа передати не змогла.

4. Про непроведення електронних документів орган Казначейства має проінформувати бюджетну установу. До того ж — вказавши причину такого непроведення.

Підстава: пункт 2.8 Порядку казначейського обслуговування.

Варто зазначити, що пункт 2.8 Порядку казначейського обслуговування наділяє орган Казначейства повноваженнями перевіряти електронні документи, отримані ним від бюджетної установи, на відповідність вимогам законодавства, в т. ч. цього Порядку. Ба більше, як випливає із цього пункту, непроведення електронних документів бюджетної установи Казначейством можливе лише тоді, коли надіслані електронні документи сформовано з порушенням вимог законодавства.

Насамкінець зазначимо, що тепер орган Казначейства зобов’язаний за зверненням бюджетної установи надавати їй виписку з рахунків в електронному вигляді. Однак звертаємо вашу увагу — така виписка повинна містити електронний цифровий підпис.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль