Надання держслужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань

3299
За Законом про держслужбу державні службовці можуть отримувати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Порядок надання такої допомоги нещодавно затвердив Уряд. Тож далі справа за малим — залишилося затвердити у кожному державному органі власне положення про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. І за наявності коштів — почати її виплачувати.

Нещодавно постановою КМУ від 08.08.2016 № 500 затверджений Порядок надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань (далі — Порядок 500). Тож тепер державні органи, аби виконати вимогу частини другої статті 54 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу), керуючись Порядком 500, мають затвердити власне положення про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань своїм державним службовцям. Що ж обов’язково обумовити в цьому документі?

1. Черговість надання держслужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань

Відповідно до пункту 2 Порядку 500 матеріальна допомога може надаватися один раз на рік.

2. Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань

Пункт 2 Порядку 500 чітко визначає, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань надається у розмірі середньомісячної заробітної плати державного службовця.

(!) Варто зауважити, що урядовці, хоч і визначили пунктом 2 Порядку 500 розмір означеної виплати, проте одразу ж обмежили можливості керівника надавати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань своїм державним службовцям затвердженим фондом оплати праці.

Тобто якщо у кошторисі державного органу коштів не вистачатиме, керівник цього органу має всі законні підстави не приймати рішення про надання такої допомоги.

3. Підставу для надання держслужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань

Знову ж таки звернімося до пункту 2 Порядку 500, у якому чітко прописано, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань надається лише на підставі особистої заяви державного службовця.

(!) Державний службовець у заяві про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань обовязково має обгрунтувати потребу в такій допомозі. Тобто вказати, які соціально-побутові питання йому потрібно вирішити (скажімо, полікуватися, пройти навчання, підвищити рівень знань, налагодити умови життя).

Тож складаючи положення про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань державного органу слід одразу визначити перелік обставин, які вважатимуться вагомими підставами для надання такої допомоги держслужбовцям цього державного органу.

4. Порядок надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань керівнику державної служби та його заступникам

Щодо цього урядовці залишаються, як ніколи, постійними. Сам собі призначити матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань керівник державної служби наразі не зможе. Для цього потрібне рішення керівника державного органу, погоджене з відповідним органом вищого рівня (у разі наявності такого органу). До речі, таким самим є і порядок призначення цієї матеріальної допомоги заступникам керівника державної служби.

5. Порядок надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань переведеним державним службовцям

Тут варто не забувати про вимогу пункту 5 Порядку 500. Нею передбачено, що державним службовцям, переведеним з одного державного органу до іншого, матеріальну допомогу можна надавати лише тоді, коли такі особи не отримували її за попереднім місцем роботи у році, в якому були переведені.

Насамкінець нагадаємо, що статтею 57 Закону про держслужбу передбачено разом із щорічною основною оплачуваною відпусткою  виплату державним службовцям матеріальної допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати (натомість у старому Законі про держслужбу, що втратив чинність 1 травня 2016 року, статтею 35  передбачалася виплата матеріальної допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу). 



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль