Чи може бюджетна установа використовувати кошти від здачі металобрухту

1288
На балансі бюджетної установи числиться автомобіль, який давно вийшов з ладу, тож його не можна вже використовувати за призначенням. Тому було прийняте рішення про списання автомобіля з балансу. А металобрухт, який виник у результаті ліквідації автомобіля, бюджетна установа реалізувала спеціалізованому підприємству. Розглянемо, чи може установа використовувати кошти від здачі металобрухту.

Оскільки у нашій ситуації йдеться про основний засіб, який перебував на балансі бюджетної установи, звернімося до Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11 (далі — Методрекомендації). Тобто діятимемо, дотримуючись їх вказівок.

Списання основного засобу, непридатного до застосування

Спочатку скористаємося приписами пункту 3 розділу VIII Методрекомендацій.  У ньому йдеться: коли основні засоби морально чи фізично зношені, непридатні для подальшого використання бюджетною установою і не можуть бути в установленому порядку відчужені, безоплатно передані та щодо яких не можуть бути застосовані інші способи управління (або їх застосування може бути економічно недоцільне), вони підлягають списанню.

Отже, установа може спокійно непридатний до вжитку автомобіль списати. Для цього вона створює комісію, що має визначити, тобто підтвердити, непридатність автомобіля. За результатами своєї роботи комісія напише акт про списання основного засобу.

Оприбуткування металобрухту

Правильно оприбуткувати металобрухт нам допоможе пункт 9 розділу VIII Методрекомендацій. Він вказує, що усі матеріали, отримані в результаті списання основних засобів, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку запасів. А непридатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати оприбутковуються як вторинна сировина (металобрухт тощо).

Тож металобрухт, отриманий після списання автомобіля, установа одразу ж оприбутковує.

А сума оприбуткованих матеріалів, отриманих від ліквідації та розбирання необоротних активів, визнається доходом спеціального фонду суб’єкта державного сектору.

Надходження від реалізації металобрухту

Установа отримала кошти від реалізації металобрухту спеціалізованому підприємству. Куди вона має віднести отримані надходження? Відповідь нам дає частина четверта статті 13 Бюджетного кодексу України (БК).

Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна) належать до четвертої підгрупи першої групи власних надходжень.

У цій самій частині статті 13 БК знаходимо і рекомендації, куди можна використати отримані надходження. Тобто установа цілком законно може задовольнити з їх допомогою свої потреби у ремонті, модернізації чи придбанні нових необоротних активів та матеріальних цінностей. Або ж покрити свої витрати, понесені на організацію збирання і транспортування відходів і брухту до приймальних пунктів. Або ж витратити їх на власні господарські потреби, включаючи оплату комунальних послуг і енергоносіїв.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль