Коли оприлюднювати річний план закупівель

4492
Усі замовники після 01.08.2016 перейшли на електронні закупівлі. Зокрема, вони мають складати і оприлюднювати інформацію про закупівлю, у т. ч. річний план закупівель, уже за новою формою. Але ж більшість з них запланувала закупівлі ще на початку року і відобразила їх у формі, затвердженій наказом Мінекономрозвитку від 15.09.2014 № 1106. Як бути?

Із 01.08.2016 закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади замовники проводять відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі).

Йдеться про закупівлі, у яких вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт — 1,5 млн. грн. Також і про закупівлі, які проводять замовники, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, і вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) у яких дорівнює або перевищує 1 млн. грн., а робіт — 5 млн. грн.

Розглянемо разом, які вимоги встановлює Закон про публічні закупівлі стосовно оприлюднення річного плану закупівель. І з’ясуємо, що робити замовникам нині — негайно переносити інформацію зі старого плату закупівель і додатку до нього чи достатньо оприлюднити новий річний план закупівель для тих закупівель, що проводитимуться в е-системі закупівель.

Вимоги до оприлюднення річного плану закупівель

Як випливає зі статті 4 Закону про публічні закупівлі, для проведення закупівлі замовник обов’язково має запланувати цю закупівлю у річному плані.

До того ж замовник має не тільки скласти та затвердити річний план закупівель, а оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня його затвердження.

На вимогу пункту 11 частини першої статті 8 Закону про публічні закупівлі Мінекономрозвитку як Уповноважений орган затвердило нову форму річного плану закупівель (наказ від 22.03.2016  № 490). Тож після 01.08.2016 усі замовники, які перейшли на електронні закупівлі в системі Prozorro, мають планувати проведення закупівель саме у новій формі.

Як розмістити річний план закупівель в електронній системі закупівель

Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі Мінекономрозвитку затвердило своїм наказом від 18.03.2016 № 477.

Тож форму річного плану закупівель замовник заповнює через власне автоматизоване робоче місце на авторизованому електронному майданчику.

Тобто він вносить у відповідні поля, зокрема:

  • конкретну назву предмета закупівлі;
  • коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі (за наявності);
  • код згідно з КЕКВ (для бюджетних коштів);
  • розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувану вартість предмета закупівлі;
  • обрану ним процедуру закупівлі;
  • інформацію про орієнтовний початок проведення процедури закупівлі.

Далі автоматично електронна система закупівель розміщує/оприлюднює річний план на веб-порталі Уповноваженого органу.

Коли оприлюднювати річний план закупівель за новою формою

Варто зазначити, що Закон про публічні закупівлі не вимагає від замовників оприлюднювати річний план та додаток до нього одразу ж після введення в дію цього Закону.

Свого часу стосовно відображення закупівель у річному плані надало своє роз’яснення Мінекономрозвитку (лист від 29.04.2016 № 3302-06/12875-06). Воно наголосило, що ті закупівлі, які замовники планують провести після введення в дію для них Закону про публічні закупівлі, відображаються у річному плані закупівель (додатку до річного плану), що безоплатно оприлюднюється через авторизовані електронні майданчики на веб-порталі Уповноваженого органу. Однак у роз’ясненні нічого не сказано про потребу терміново розміщувати річний план закупівель та додаток до нього після запровадження в дію Закону про публічні закупівлі.

Отже, лише у разі виникнення потреби проводити нові публічні закупівлі замовники (розпорядники/одержувачі бюджетних коштів, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства-монополісти) планують такі закупівлі у річному плані закупівель за новою формою і через електронну систему закупівель обов’язково оприлюднюють його протягом п’яти днів з дня його затвердження.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль