Нюанси встановлення доплати за завідування навчальним кабінетом

1532
Початок навчального року, як правило, школи зустрічають у повній «бойовій» готовності. Навчальні кабінети турботливо відремонтовані, облаштовані меблями та засобами для навчання, наповнені необхідними навчальними посібниками. І про все це подбали завідувачі навчальних кабінетів. А за відповідальне ставлення та забезпечення роботи кабінету протягом 2016-2017 навчального року завідувачу встановлюється відповідна доплата.

Насамперед зазначимо, що кабінетом у навчальному закладі вважається класна кімната навчального закладу зі створеним навчальним середовищем, оснащеним сучасними засобами навчання та шкільним обладнанням (абз. 3 розд. 1 Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом МОН від 20.07.2004 № 601; далі — Положення 601).

Звичайно, за упорядкування, зберігання й використання навчально-наочних посібників, обладнання та інших матеріальних цінностей, що містяться у навчальному кабінеті, хтось має відповідати. Для цього і призначають завідувача навчальним кабінетом.

Призначення завідувача навчального кабінету

Так, роботою кабінету керує завідувач, якого з числа досвідчених учителів призначає керівник закладу (п. 7.1 Положення 601). До речі це саме повноваження (призначити завідувача навчальними кабінетами, майстернями) покладає на керівника загальноосвітнього навчального закладу інший нормативний документ — Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затверджене постановою КМУ від 14.06.2000 № 964.

Тож керівник навчального закладу має видати відповідний наказ про призначення завідувачів кабінетами та фактичне виконання працівниками покладених на них обов'язків.

Такий наказ і стане підставою для встановлення доплати працівникам навчального закладу за завідування навчальними кабінетами.

Установлення доплати за завідування навчальними кабінетами

Умови встановлення працівникам закладів освіти доплати за завідування навчальними кабінетами регулює Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція 102).

Відповідно до пункту 41 Інструкції 102 учителям, іншим працівникам загальноосвітніх навчальних закладів, училищ фізичної культури, а також викладачам загальноосвітніх дисциплін професійно-технічних навчальних закладів за завідування навчальними кабінетами провадиться додаткова оплата в розмірі 10-13% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Конкретний розмір доплати установлює керівник навчального закладу, погодивши його з профспілковим комітетом.

Варто зауважити, що жодних вимог та обмежень щодо типів та кількості навчальних кабінетів загальноосвітніх навчальних закладів, за завідування якими встановлюється додаткова оплата, ані Інструкція 102, ані інший нормативний документ не містить.

Доплата за завідування кабінетом інформатики

Доплата за завідування кабінетом інформатики, у якому учнів навчають базовому чи профільному курсу навчальної дисципліни «Інформатика» або ж інших навчальних предметів з використанням засобів інформаційно-комунікаційних технологій, установлюється аналогічно встановленню доплати за завідування іншими навчальними кабінетами.

Утім, якщо шкільний курс цієї навчальної дисципліни викладається у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах трудового навчання і професійної орієнтації і цим комбінатам із шкіл передано навчальні години, передбачені на цю мету в навчальних планах, доплата за завідування кабінетом обчислювальної техніки і за працюючі комп'ютери встановлюється працівникам навчально-виробничих комбінатів, на яких покладено виконання цієї роботи (п. 41 Інструкції 102).

Доплати за завідування спортивними залами, кімнатою зберігання зброї

Розмір і умови доплати за завідування спортивними залами та доплати за завідування кімнатою зберігання зброї визначають також відповідно до пункту 41 Інструкції 102.

На доплату за завідування кімнатою зберігання зброї, стрілецьким тиром мають право учителі й викладачі допризовної підготовки. Провадиться така доплата в розмірі 10% від ставки заробітної плати.

У такому самому розмірі учителям та викладачам загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації можуть установлювати й доплату за завідування спортивними залами.

Доплати за завідування майстернею

Навчання з предмету «Трудове навчання», як правило, проводять в майстерні трудового навчання. Доплата за завідування такою майстернею передбачена пунктом 44 Інструкції 102.

Тож учителям та іншим педагогічним працівникам, які проводять навчальні заняття з трудового навчання, за завідування кожною майстернею у загальноосвітніх навчальних закладах установлюється доплата в розмірі 15-20% ставки заробітної плати.

Конкретний розмір цієї доплати установлює керівник навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом. 

Якщо ж йдеться про завідування комбінованою майстернею (з обробки металу та деревини, обладнаної в одному приміщенні), то у такому разі Інструкція 102 передбачає чіткий розмір доплати — 20% ставки заробітної плати.

Доплата за завідування навчальними кабінетами директору і його заступникам

Інструкція 102 не містить прямої заборони встановлювати доплату за завідування навчальними кабінетами керівнику чи заступнику керівника навчального закладу. Отже, вони мають право як на завідування навчальними кабінетами, так і на встановлення доплати. Такої думки дотримується і МОН у своєму роз’ясненні від 10.12.2010 № 10/2-1376.

Однак аби не порушувати вимог пункту 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298, при встановленні доплати за завідування навчальним кабінетом директору навчального закладу варто отримати дозвіл органу вищого рівня. А саме, начальника відділу (управління) освіти, до компетенції якого і належить встановлення доплат для цієї категорії працівників.

Окрім того, варто пам’ятати, що встановлювати доплати до посадових окладів керівникам навчальних закладів можна лише у межах наявних коштів на оплату праці.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль