Уповноважена особа із закупівель: вводимо до штату та складаємо посадову інструкцію

6762
За Законом про публічні закупівлі проводити закупівельні процедури в електронній системі може уповноважена особа. Про нюанси визначення уповноваженої особи з публічних закупівель, введення до штату відповідної посади, яку обійматиме ця особа, та складання посадової інструкції і йтиметься далі.

Із появою в закупівельному правовому полі Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) у замовників з’явилася можливість визначати відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі в електронній системі уповноважену особу (осіб).

Тобто усі моменти стосовно процедури закупівлі, які раніше вирішувалися лише колегіально (комітетом з конкурсних торгів), нині за бажанням замовника може вирішувати уповноважена особа.

Тож замовник на підставі власного розпорядчого рішення або трудового договору (контракту) визначає службову, посадову або іншу фізичну особу, яка відповідатиме за проведення процедур закупівлі.

Таке право надає йому стаття 11 Закону про публічні закупівлі.

Уповноважена особа з публічних закупівель: як визначити

Правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи (осіб), а також її права, обов’язки та відповідальність регулює Примірне положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затверджене наказом Мінекономрозвитку від 30.03.2016 № 557 (далі — Примірне положення).

(!) Детально про те, кого можна визначати уповноваженою особою та як це зробити, ми вже писали.

Пунктом 3.1 Примірного положення передбачено, що уповноважена особа здійснює діяльність на підставі:

 • рішення (наказу) замовника;
 • трудового договору (контракту) відповідно до норм трудового законодавства.

Якщо з першим випадком все більш-менш зрозуміло — варто лише покласти обов’язки з проведення закупівельних процедур на посадову особу замовника, то другий викликає певні запитання.

Адже з фізичною особою, яку визначають уповноваженою особою з публічних закупівель, слід укласти трудовий договір, оформити трудові відносини, тобто прийняти її на відповідну посаду. А для цього така посада має бути у штатному розписі замовника.

Уповноважена особа з публічних закупівель: як узгодити з Класифікатором професій

Наразі такої професійної назви роботи, як «уповноважена особа» Національний класифікатор України «Класифікатор професій ДК 003:2010», затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327 (далі — КП), не містить.

У ньому є лише така професійна назва — «Фахівець з публічних закупівель» (код КП 2419.2). До речі, вона з’явилася нещодавно — 15.08.2016 — завдяки Зміні № 5 до національного класифікатора України ДК 003:2010, затвердженій наказом Мінекономрозвитку від 10.08.2016 № 1328.

(!) Відповідно до прийнятої системи кодування об’єктів класифікації (професій) професійна назва робіт «Фахівець з публічних закупівель»  належить до класифікаційного угруповання КП «Професіонали у сфері маркетингу, ефективності господарської діяльності, раціоналізації виробництва, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності».

Отже, замовник може ввести до штатного розпису посаду «Фахівець з публічних закупівель» і визначити особу, яка обійматиме цю посаду, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі. Тобто — уповноваженою особою з публічних закупівель.

Уповноважена особа з публічних закупівель: як скласти посадову інструкцію

Нагадаємо, що конкретний перелік посадових обов’язків, як того вимагає пункт 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 29.12.2004 № 336 (далі — Довідник), визначають посадовими інструкціями.

Їх роботодавці розробляють і затверджують на основі Довідника, з огляду на конкретні завдання та обов’язки, функції, права, відповідальність працівників відповідних груп та особливості штатного розпису установи, організації.

Тож замовник, на основі вимог Довідника, зокрема щодо групи професіоналів, має скласти та затвердити посадову інструкцію для фахівця з публічних закупівель. При цьому він має врахувати ті завдання, обов’язки, функції, права, відповідальність, які це працівник виконуватиме як уповноважена особа із закупівель.

Зверніть увагу! Зразок посадової інструкції фахівця з публічних закупівель опубліковано на шпальтах журналу «Держзакупівлі» № 9/2016.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль