Чи надається матеріальна допомога на оздоровлення працівнику-порушнику

409
Працівнику бюджетної установи, який несумлінно виконував трудові обов’язки, наказом оголошено догану. Утім, цей працівник збирається у щорічну відпустку і написав заяву на надання йому матеріальної допомоги на оздоровлення. З’ясуємо, чи має право керівник установи допоки діятиме строк дисциплінарного стягнення надавати працівнику матеріальну допомогу на оздоровлення?

Кодексом законів про працю України (КЗпП) дійсно за порушення трудової дисципліни передбачено можливість застосувати такий вид дисциплінарного стягнення, як догану. До чого тут виплата матеріальної допомоги на оздоровлення? Зараз розповімо, але спочатку дещо зупинимося на порядку оголошення дисциплінарного стягнення.

Оголошення догани працівнику

Так, згідно з законодавством про працю керівник бюджетної установи мав повне право оголосити догану працівнику-порушнику. Звичайно, при цьому він повинен дотримати таких умов:

  • із дня виявлення проступку не минуло одного місяця (не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці);
  • до оголошення догани керівник отримав від працівника письмове пояснення обставин його проступку;
  • із наказом про стягнення працівник ознайомлений під розписку.

(!) Нагадаємо, що за кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

Заборона заохочувальних виплат через оголошення догани

Як випливає з частини першої статті 151 КЗпП, строк дії дисциплінарного стягнення становить один рік.

І протягом строку дії дисциплінарного стягнення жодних заходів заохочення до такого працівника застосовувати не можна. Таку пряму вимогу встановлює частина третя статті 151 КЗпП.

Зокрема, працівника, якому оголошено догану, позбавляють заохочувальних виплат.

Отже, маємо підтвердити, що матеріальна допомога на оздоровлення не належить до заохочувальних виплат.

Матеріальна допомога на оздоровлення — не заохочувальна виплата

Класифікацію виплат працівникам знаходимо в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5 (далі — Інструкція № 5). 

Пункт 1.3 Інструкції № 5 однією із складових частин фонду оплати праці визначає «інші заохочувальні та компенсаційні виплати».

Далі пункт 2.3 Інструкції 5 їх характеризує так: «Інші заохочувальні та компенсаційні виплати включають:

  • винагороди та премії, які мають одноразовий характер;
  • компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми».

(!) Водночас наголосимо: про умову позбавлення працівника заохочувальних виплат у разі порушення ним трудової дисципліни бюджетна установа має подбати заздалегідь, передбачивши її у своїх документах. Скажімо, про позбавлення премії до ювілейних дат у разі оголошення догани — у положенні про преміювання.

Натомість виплата матеріальної допомоги на оздоровлення передбачена нормативними актами — підпунктом «б» пункту 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298. Тобто матеріальна допомога на оздоровлення не належить до заохочувальних виплат.

Тож можемо зробити висновок, що працівник має право на матеріальну допомогу на оздоровлення навіть протягом строку дії дисциплінарного стягнення.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль