Податкова декларація з ПДВ за серпень: подаємо за оновленою формою

191
Ще влітку Мінфін вчергове оновив форму податкової декларації з ПДВ. І хоча внесені зміни є здебільшого косметичними, не зайвим буде про них згадати. Адже наразі бюджетні установи — платники податку на додану вартість заповнюють податкову декларацію з ПДВ за серпень. І зауважимо: вже за оновленою формою.

Дійсно, Мінфін не стомлюється шліфувати форми податкової звітності.

Востаннє його увага зосередилась на податковій декларації з ПДВ влітку 2016-го, коли своїм наказом від 25.05.2016 № 503 (далі — Наказ № 503) він вніс зміни до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та власне самої форми податкової декларації з податку на додану вартість. І це попри те, що й до цієї форми платники податку лише встигли  призвичаїтися з огляду на нетривалий (бо затверджена вона наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21) час її існування.

Як би там не було, але наразі бюджетні установи — платники ПДВ, які формують місячну звітність з цього податку, мають заповнювати вже оновлену форму податкової декларації з ПДВ.

Терміни подання податкової декларації з ПДВ за оновленою формою

Зміни, внесені Наказом № 503 до податкової декларації з ПДВ, набрали чинності 01.07.2016.

Як випливає з пункту 46.6 Податкового кодексу України (ПК), якщо змінюються форми податкової звітності, вони набирають чинності для складання звітності за той податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.

Отже, за оновленою формою податкової декларації з ПДВ платники ПДВ мають звітувати вперше починаючи зі звітного періоду серпень 2016 року (а «квартальники» — за IV квартал 2016 року).

Цього разу, як ніколи, ДФС навіть роз’яснення надала вчасно. Вона наголосила (лист від 22.07.2016 № 24830/7/99-99-15-03-02-17), що податкову декларацію з ПДВ з урахуванням змін, внесених Наказом № 503, вперше слід подавати:

 • місячну — за серпень 2016 року (нагадаємо, що граничний термін подання цієї декларації — 20.09.2016);
 • квартальну — за IV квартал 2016 року (нагадаємо, що граничний термін подання — 10.02.2017).

Що змінилося в оновлених додатках до податкової декларації з ПДВ

Ми недаремно на початку статті назвали останні зміни в податковій декларації з ПДВ косметичними. Адже власне форма декларації з ПДВ залишилася незмінною. Мінфін дещо поправив лише додатки до декларації з ПДВ.

Додаток 2 до податкової декларації з ПДВ

Додаток 2 до податкової декларації з ПДВ викладено в новій редакції.

Тож у новій редакції додатка 2 до податкової декларації з ПДВ у його таблиці ми вже не знайдемо окремих граф:

 • графи 2 «Платник податку — покупець (індивідуальний податковий номер)»;
 • графи 6 «в тому числі сплачено постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України, отримано послуг від нерезидента на митній території України».

Додаток 3 до податкової декларації з ПДВ

Редакцію додатку 3 до податкової декларації з ПДВ також оновлено. А саме, доповнено таблицею 2, де платник податку повинен розшифровати суми ПДВ, фактично сплачені у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів (послуг) або до Державного бюджету України.

Додаток 5 до податкової декларації з ПДВ

Додаток 5 до податкової декларації з ПДВ платники податку заповнюють найчастіше. Оскільки його мають подавати усі ті платники, які протягом звітного місяця здійснили хоча б одну операцію з купівлі чи продажу товарів, послуг.  

Вони мають врахувати, що до цього додатка внесено такі зміни:

у таблиці 1 — вилучено рядки «300000000000» та «500000000000»;

у таблиці 2 — вилучено рядок «усього за основною ставкою та ставкою 7%».

Додатки 9 і 10 до податкової декларації з ПДВ

Примітку «*» додатка 9 до податкової декларації з ПДВ тепер викладено відповідно до вимог пункту 209.6 та підпункту 209.15.1 ПК: «* Дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Для новоствореного платника — звітний податковий період.». Тож платникам вже не потрібно включати у розрахунок поточний період.

У рядку 11.1 таблиць 2 і 3 додатка 10 до податкової декларації з ПДВ слово та цифру «таблиці 1» замінено відповідно на «таблиці 2» та «таблиці 3».

Насамкінець нагадаємо, що у незаповнених рядках податкової декларації з ПДВ прочерки, інші знаки чи символи проставляти не потрібно.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль