Штатні нормативи закладів охорони здоров’я: перебіг змін

532
Як відомо, штатна чисельність працівників бюджетних установ має відповідати доведеному фонду оплати праці. Таку пряму вимогу містять Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ. А як же бути у такому разі з автономією у формуванні та затвердженні штатних нормативів, яку нещодавно отримали головні лікарі лікувальних закладів?

Влітку наказом МОЗ «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.02.2000 № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 11.05.2016 № 427 (далі — Наказ № 427) затверджені зміни до штатних нормативів закладів охорони здоров’я. Їх появи всі в медичній галузі чекали доволі давно.

Що ж змінилося в порядку формування штатів лікувальних закладів?

Штатні нормативи закладів охорони здоров’я — примірні

Передусім з’явилося більше свободи у керівників закладів охорони здоров’я під час формування та затвердження штатних розписів лікувальних закладів. Це видно вже з нової назви наказу від 23.02.2000 № 33 — «Про примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я» (далі — Наказ № 33).

А в пункті 2 Наказу № 33 у новій редакції йдеться про рекомендаційний характер оновленого штатного нормативу.

Це означає, що керівники отримали право формувати штат установи з урахуванням її функцій, обсягів медичної допомоги, яку надає заклад, та фактичного навантаження працівників.

Окрім цього, керівники медичних закладів у разі виробничої потреби мають право:

  • змінювати в межах фонду оплати праці штати окремих структурних підрозділів;
  • вводити посади, не передбачені штатними нормативами для цих закладів.

Вимоги до посад у штатних нормативах закладів охорони здоров’я

В оновлених штатних нормативах закладів охорони здоров’я не обійшлося й без обмежень. Йдеться про заборону вводити посади, не передбачені законодавством України:

Адже відповідно до пункту 4 Наказу № 427 не допускати введення посад таких найменувань, що не передбачені Національним класифікатором професій України ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327, діючими номенклатурами лікарських посад та посад молодших спеціалістів з медичною освітою.

До того ж найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, має обов’язково відповідати найменуванню професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій. Адже таку вимогу ніхто не скасовував. Нагадаємо, що її встановлює пункт 2.14 Iнструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58.

Нові примірні штатні нормативи для інших медичних закладів

Запроваджено нові примірні штатні нормативи для:

  • центру первинної медичної (медико­санітарної) допомоги та його структурних підрозділів (додаток 53 оновленого Наказу № 33).

Зауважимо: із Наказу № 33 вилучено розділ ІІІ додатка 31, яким були затверджені Штатні нормативи територіальних центрів екстреної медичної допомоги. Проте примірні штатні нормативи центру первинної медичної допомоги, що їх запроваджено, за своїм змістом тотожні тим, які затверджував наказ МОЗ від 21.08.2014 № 585 (втратив чинність);

  • центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (станцій швидкої медичної допомоги (додаток  54)).

Зауважимо: примірні штатні нормативи центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф також за своїм змістом тотожні тим, які затверджував наказ МОЗ від 07.12.2012 № 1018 (втратив чинність);

  • кабінетів телемедицини у закладах охорони здоров’я (додаток 55).

(!) Штатний розпис формує керівник, а затверджує його головний розпорядник коштів відповідного бюджету.

Насамкінець зазначимо, що цьогоріч із початку вересня Наказ № 33 втратив чинність. Таку історичну для галузі охорони здоров’я подію спричинила поява наказу МОЗ «Про втрату чинності наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23 лютого 2000 року № 33» від 02.09.2016 № 928.

Як йдеться в тексті «скасовуючого» наказу, він затверджений з метою надання керівникам закладів охорони здоров’я та їх власникам (головним розпорядникам коштів) більшої автономії у прийнятті рішення щодо формування та затвердження штатних розписів цих закладів, виходячи з їх функцій та обсягу медичної допомоги».

Але ж така автономія все рівно не може вийти за межі фонду оплати праці. Тому запровадження цього нормативного акта викликало у всіх зацікавлених осіб безліч запитань. Що ж, доведеться зачекати відповідей від МОЗ та їх аналізу від експертів тижневика «Головбух: Бюджет».

Про все це ми вас обов’язково поінформуємо.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль