Закупівля за скороченою процедурою: у які строки оприлюднювати оголошення та подавати пропозиції

62
Закупівля продукції харчової промисловості може здійснитися за скороченою процедурою. Проте сума закупівлі перевищує 133 тис. євро. Отже, оголошення про таку закупівлю слід оприлюднити не лише на веб-порталі Уповноваженого органу, а й в міжнародному виданні. Яким має бути строк подання пропозицій — 10 робочих днів чи 40 календарних днів?

Частиною першою статті 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197 (далі — Закон про закупівлі) надано перелік інформації, яку замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому цим Законом. З-поміж іншої інформації про закупівлю цією частиною передбачено подання для оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі у строк не пізніш як за 20 робочих днів до дня розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій, якщо цим Законом для окремих процедур закупівлі не встановлено інший строк.

Водночас згідно з частиною четвертою статті 10 Закону про закупівлі оголошення про проведення процедури закупівлі та про результати процедури закупівлі у строки, встановлені в частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:

 • для товарів і послуг — 133 тис. євро;
 • для робіт — 5 млн. 150 тис. євро.

Проаналізувавши детально норми Закону про закупівлі, можемо зробити висновок: якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону, строк для подання пропозицій конкурсних торгів під час відкритих торгів, попередніх пропозицій конкурсних торгів під час двоступеневих торгів, кваліфікаційних пропозицій під час попередньої кваліфікації не може бути меншим, ніж 40 днів з дня його оприлюднення.

Отже, щоб забезпечити право учасників на подання пропозицій в строк 40 календарних днів до розкриття їх пропозицій, оголошення про проведення процедури закупівлі обов’язково двома мовами (українською та англійською) має бути оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу не менше ніж за 40 календарних днів до дати розкриття пропозицій.

Водночас нагадаємо, що у разі обгрунтованої нагальної потреби у закупівлі продукції харчової промисловості, лікарських засобів і виробів медичного призначення строк для подання пропозицій конкурсних торгів може бути скорочено до 10 робочих днів (абз. 3 ч. 3 ст. 21 Закону про закупівлі).

При цьому причиною скорочення строку не може бути бездіяльність замовника щодо проведення відповідних процедур закупівель. Обгрунтування нагальної потреби зазначають в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів та у звіті про результати проведення процедури закупівлі і вони не повинні свідчити про наміри замовника послабити конкуренцію між учасниками.

Отже, в разі здійснення закупівлі за скороченою процедурою строк подання конкурсних пропозицій становить 10 робочих днів.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль