Закупівля матеріалів для капітального ремонту: хто проводить

50
На замовлення міської ради комунальне підприємство проводить капітальний ремонт приміщення. Вартість матеріалів для такого ремонту більша ніж 200 тис. грн. Чи повинна міська рада проводити процедуру закупівлі цих матеріалів?

Аби провести роботи у капітальному будівництві, Господарський кодекс України (ГК), а саме його частина друга статті 317, дозволяє укладати договори підряду:

 • на капітальне будівництво (у т. ч. субпідряду);
 • на виконання проектних і досліджувальних робіт;
 • на виконання геологічних, геодезичних та інших робіт, необхідних для капітального будівництва;
 • інші договори.

Договори підряду регулюють господарські відносини у сфері матеріально-технічного забезпечення капітального будівництва, якщо інше не передбачено законодавством або договором сторін (ч. 3 ст. 317 ГК).

При цьому саме на підрядника покладають забезпечення будівництва матеріалами, технологічним, енергетичним, електротехнічним та іншим устаткуванням, якщо інше не передбачено законодавством або договором (ч. 3 ст. 318 ГК).

В унісон із цією нормою звучить і вимога частини першої статті 839 ЦК, у якій також передбачено, що підрядник зобов’язаний виконати роботу, визначену договором підряду, зі свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором.

Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві затверджені постановою КМУ від 01.08.2005 № 668 (далі — Загальні умови).

Пункт 56 Загальних умов покладає відповідальність за якість матеріальних ресурсів і їх відповідність вимогам, установленим нормативними документами та проектною документацією, на сторону, яка за договором підряду забезпечує роботи такими ресурсами.

Натомість у разі, якщо зобов’язання стосовно забезпечення робіт матеріальними ресурсами покладено на замовника, підрядник має вжити заходів до їх збереження (п. 57 Загальних умов).

Тож сторони договору підряду обов’язково мають у ньому визначити, хто — підрядник чи замовник — забезпечуватиме будівництво матеріалами.

Отже, у ситуації з проведенням капітального ремонту міською радою можливі два варіати розгортання подій.

За першого міська рада під час здійснення закупівлі робіт із капітального ремонту може включити до складеного кошторису вартість матеріалів. А підрядник далі сам проведе закупівлю матеріалів.

Звичайно ж, коли вартість матеріалів більша ніж 200 тис. грн., вона перевищує вартісні межі застосування Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII (далі — Закон про закупівлі). Тож якщо підрядник — комунальне підприємство є замовником у розумінні цього Закону, він повинен буде здійснити закупівлю матеріалів за однією із процедур, передбачених Законом про закупівлі.

За другого варіанту — міська рада як замовник робіт із капітального ремонту може закупити окремо матеріали для їх виконання із застосуванням Закону про закупівлі, а потім передати підряднику ці матеріали. Той, своєю чергою, використає їх під час робіт за договором підряду.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль