Паперовий та електронний формат для річного плану закупівель: чи можна обирати

3348
Мінекономрозвитку заздалегідь подбало про планування замовниками закупівель. Для цього затверджена нова форма річного плану закупівель та додатку до нього. І що головне — нову форму замовники мають заповнювати в електронному форматі. Невже це означає, що можна не складати звичної паперової форми?

На вимогу Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі) усі закупівлі (як допорогові, так і післяпорогові), які замовники розпочали після 01.08.2016 слід планувати вже по-новому.

Тобто замовники мають скласти і річний план закупівель, і додаток до річного плану закупівель вже за новою формою, затвердженою наказом Мінекономрозвитку «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» від 22.03.2016 № 490 (далі — Наказ № 490). І що важливо — нову електронну форму річного плану закупівель замовники заповнюють в електронному вигляді через авторизовані електронні майданчики.

(!) Зауважимо, що закупівель, розпочатих за старим Законом про закупівлі, ця вимога не стосується, адже за незавершеними процедурами державних закупівель документи та інформацію продовжують оприлюднювати на веб-порталі tender.me.gov.ua.

Оскільки всі публічні закупівлі наразі проводяться в електронній системі закупівель, переведено в електронний формат і документообіг за процедурами закупівель.

Нова форма річного плану закупівель в електронному форматі

Як зазначалося, нову форму річного плану закупівель Мінекономрозвитку затвердило наказом № 490 (див. далі зразок форми річного плану закупівель).

___________________________________________________________________

ФОРМА РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ
на ______ рік

1. Найменування замовника*.

2. Код згідно з ЄДРПОУ замовника*.

3. Конкретна назва предмета закупівлі.

4. Коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі (за наявності).

5. Код згідно з КЕКВ (для бюджетних коштів).

6. Розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі.

7. Процедура закупівлі.

8. Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі.

9. Примітки.

* Заповнюється електронною системою закупівель автоматично.

_______________________________________________________________________________

Окрім, власне, нової форми, Мінекономрозвитку як Уповноважений орган з питань закупівель визначило нові правила дій замовника під час заповнення ним річного плану закупівель.

По-перше, замовник має подбати про створення та оприлюднення річного плану закупівель в електронній системі протягом п’яти календарних днів з дня його затвердження.

(!) Нагадаємо: за неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства на службових (посадових), уповноважених осіб замовника може бути складено адміністративний протокол за статтею 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

По-друге, у формі річного плану закупівель замовник має заповнити спочатку обов’язкові поля (зважте, що дані до окремих з обовязкових полів система підтягує автоматично).

По-третє, за потреби замовник може зазначити додаткову інформацію про закупівлю в необов’язкових полях, передбачених системою.

По-четверте, замовник, який заповнив усі обов’язкові поля (додав за потреби інформацію до необов’язкових полів), має накласти електронний цифровий підпис.

Якщо замовник забув про це надзвичайно важливе для завершення процесу складання/оприлюднення річного плану плану закупівель в електронній системі правило, на його екрані з’явиться підпис-помічник: «Електронний цифровий підпис не накладено».

Подальша доля річного плану закупівель переходить до рук електронної системи — вона автоматично створює документ і оприлюднює його на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель.

Для унаочнення наведемо приклад заповнення річного плану закупівель на 2016 рік.

_____________________________________________________________

ФОРМА РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ
на 2016 рік

1. Найменування замовника: КП ГІОЦ КМДА

2. Код згідно з ЄДРПОУ замовника: 04013755

3. Конкретна назва предмета закупівлі: 51800000-0 Послуги зі встановлення металевих контейнерів

4. Коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі:

ДК 016:2010: 77.39.12 — Послуги щодо оренди та лізингу контейнерів

ДК 021:2015: 51800000-0 — Послуги зі встановлення металевих контейнерів

5. Код згідно з КЕКВ: відсутній

6. Розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі: 220 000 UAH

7. Процедура закупівлі: відкриті торги

8. Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі: 30.09.2016

9. Примітки: 51800000-0 Послуги зі встановлення металевих контейнерів

______________________________________________________

Чи повинен замовник мати річний план закупівель в паперовому вигляді

Окрім річного плану закупівель, в електронному форматі замовники складатимуть додаток до річного плану закупівель, а також зміни до річного плану закупівель та додатка до нього. Чи означає це, що замовник тепер планує закупівлі лише використовуючи електронні документи? На жаль, ні. Планування закупівель в електронній системі не позбавляє замовника оформляти паперові документи.

Як випливає зі статті 4 Закону про публічні закупівлі, річний план, додаток до річного плану та зміни до них оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу після їх затвердження.

Тож передусім замовник повинен мати затверджений тендерним комітетом річний план закупівель. Нагадаємо, що для цього тендерний комітет ухвалює відповідне протокольне рішення, яке підписують усі члени комітету, які присутні на його засіданні, або всі уповноважені особи.

І такий протокол тендерного комітету, і річний план оформлюють у паперовому форматі.

(!) Нагадаємо, що на етапі планування закупівель структурні підрозділи замовника, які мають потребу в тій чи тій закупівлі товарів, робіт або послуг, подають про це інформацію (як правило в паперовій формі) до тендерного комітету. На основі цієї інформації тендерний комітет сформує потребу замовника в тих чи тих предметах закупівель і відобразить її у річному плані закупівель.

Наразі затвердженої обов’язкової форми для «паперового» річного плану закупівель немає. Toж найліпше скористатися формою, затвердженою Наказом № 490 як електронна форма. Адже важливо, аби у затвердженому в паперовому форматі річному плані закупівель була вказана вся iнформацiя, яку потiм секретар тендерного комітету перенесе до електронної форми річного плану закупівель та оприлюднить в електронній системі ProZorro.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль