Розірвання договору про надання послуг: укладаємо додаткову угоду і не тільки

1149
Якщо підприємство — надавач послуг припинило свою діяльність, установа мусить розірвати договір про надання послуг, укладений з ним на початку року. Але це, як-то кажуть, лише квіти, бо надалі на бухгалтера установи чекає купа роботи: і бюджетні зобов’язання треба зменшити, і всі-всі відомості на відповідних електронних ресурсах відобразити. Ми допоможемо все це зробити правильно і не прогавити жодної деталі.

На жаль, припиненням діяльності підприємства в наш час нікого не здивуєш. Але по-справжньому поспівчувати бухгалтеру бюджетної установи, перед яким постала потреба розірвання договору про надання послуг з таким підприємством, зможе лише той, хто сам пройшов таку ситуацію.

Розірвання договору про надання послуг: складаємо додаткову угоду

Так, насамперед слід подбати про додаткову угоду до укладеного на початку року договору про надання послуг. У цій угоді потрібно визначити як дату припинення дії такого договору, так і вказати стан розрахунків на цю дату.

Що говориться в Господарському кодексі України (ГК) про порядок зміни та строки розірвання договорів? Звернімося до статті 188 ГК.

Якщо від підприємства, з яким укладено договір, до установи-замовника надійте лист із пропозицією змінити або розірвати договір, установа-замовник має 20 днів для:

  • розгляду цієї пропозиції;
  • ухвалення відповідного рішення;
  • повідомлення про своє рішення підприємству, з яким укладено договір.

(!) Зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором (ч. 1 ст. 188 ГК).

Не виключаємо можливість вирішення справи у суді

Якщо сторони договору не досягнуть згоди щодо зміни (розірвання) договору або заінтересована сторона не одержить відповіді у встановлений строк (з урахуванням часу поштового обігу), вона має право передати спір на вирішення суду (ч. 4 ст. 188 ГК).

У такому разі договір може бути змінений або розірваний за рішенням суду.

Датою зміни або розірвання договору буде:

·         день набрання чинності рішенням суду; або

·         строк набрання чинності, визначений у рішенні суду.

Отже, бюджетна установа, аби уникнути надалі проблем, має подбати про підписання з підприємством — колишнім надавачем послуг додаткової угоди до договору про надання послуг. А далі — поринути у справи, які у разі розірвання договору про надання послуг вона має владнати, аби дотримати вимог бюджетного законодавства.

На черзі звіт про виконання договору, зменшення бюджетних зобов’язань, оприлюднення інформації…

Докладний путівник для бухгалтера в цій ситуації містить стаття Юлії ЛЕВАДСЬКОЇ «Розірвано договір про надання послуг: урегульовуємо бюджетні зобов’язання», опублікована в е-журналі «Держзакупівлі» № 11/2016. Ви дізнаєтеся

про оприлюднення звіту про виконання договору, зокрема:

  • як бути з договорами про надання послуг, які укладено на початку 2016 року за результатами проведеної процедури відкритих торгів;
  • чи оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору тощо;

про зменшення бюджетних зобов’язань перед укладенням нового договору з новим підприємством — надавачем послуг, зокрема:

  • які документи треба подати для цього до органу Казначейства;
  • як правильно заповнити Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів;
  • в які строки слід встигнути впоратися із бюджетними зобов’язаннями;

про оприлюднення інформації на веб-порталі Є-дата, зокрема:

  • які документи слід оприлюднити на Є-дата у разі розірвання договору про надання послуг;
  • як оприлюднити на веб-порталі Є-data додаткову угоду до договору про надання послуг;
  • про які оновлення на веб-порталі треба знати, аби правильно внести потрібну інформацію.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка









© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «ПДВ у бюджетних установах: підводні камені бухобліку» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль