Закупівля постачання теплової енергії: як визначити правильно предмет закупівлі

524
У договорі на закупівлю постачання теплової енергії зазначено код 35.30.1. Чи буде у найменуванні предмета закупівлі десятий знак? До якого знака потрібно вказувати код згідно з ДК 016:2010 у річному плані закупівель, документації конкурсних торгів (ДКТ)?

Згідно з Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженим наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 921 (далі — Порядок), предмет закупівлі товарів і послуг визначає замовник згідно з пунктами 20 і 27 частини 1 статті 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197 (далі — Закон про закупівлі) та на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010 за показником п’ятого знака (класифікаційне угруповання «категорія») із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.

Водночас, як випливає із форми річного плану закупівель, замовник має вказувати найменування предмета закупівлі із зазначенням у разі наявності показника десятого знака відповідного державного класифікатора, у т. ч. й у випадку, коли замовник не здійснює поділ предмета закупівлі на лоти.

Отже, у разі наявності у ДК 016:2010 десятизначного цифрового коду (класифікаційного угруповання «підтип», яке відповідає предмету закупівлі), замовник зазначає у річному плані закупівель після показника п’ятого знака (класифікаційне угруповання «категорія») ДК 016:2010 і конкретної назви товару (або послуги) відповідний десятизначний цифровий код.

Якщо ж класифікаційне угруповання «категорія» з відповідним п’ятизначним цифровим кодом у ДК 016:2010 містить класифікаційне угруповання «підтип» з десятизначним цифровим кодом, проте наявний «підтип» не відповідає конкретному товару чи послузі, що закуповують, то десятий знак класифікатора щодо відповідного предмета закупівлі вважають відсутнім. А замовник при цьому у річному плані закупівель відображати десятизначний цифровий код не зобов’язаний.

А якщо десятизначних цифрових кодів «підтип» до п’ятизначного цифрового коду «категорія» є кілька, то замовник зазначає той код, що відповідає товару (послузі), який він закуповує.

Зауважимо, Стандартні документації конкурсних торгів для відкритих і двоступеневих торгів, затверджених наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 919, не містять вимог про обов’язок замовника вказувати в документації конкурсних торгів інформацію про предмет закупівлі із зазначенням за наявності показника десятого знака відповідного державного класифікатора.

Однак не заплутатися в вимогах до заповнення у формах закупівельних документів інформації про предмет закупівлі, замовнику допоможе звичка формувати цю інформацію однаково в усіх документах, у т. ч. й щодо зазначенням за наявності показника десятого знака відповідного державного класифікатора.

Зокрема, десятий знак Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010 під час закупівлі постачання теплової енергії буде таким: «35.30.12-00.00 Постачання пари та гарячої води трубопроводами».



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль