Як укласти договір після оскарження електронних торгів

435
У разі порушення замовником процедури публічної закупівлі учасник має право на оскарження електронних торгів. А допоки Антимонопольний комітет розглядатиме скаргу учасника, електронна система автоматично призупиняє проведення закупівлі. Надалі поновлення проведення торгів Закон про публічні закупівлі чітко регламентує. Тож розглянемо, як замовнику за таких обставин завершити торги.

Якщо учасник вважає, що замовник під час проведення процедури торгів припустився порушення, за статтею 18 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі) він може оскаржити процедуру закупівлі. Органом оскарження електронних торгів, як і паперових, залишається нині Антимонопольний комітет.

Оскільки в публічних закупівлях головна роль відведена електронній системі закупівель, то саме вона і допомагає дотримувати установленого законодавством порядку оскарження.

Тож якщо учасник подав до Антимонопольного комітету скаргу — у формі електронного документа! — чекати, як раніше, рішення комітету про призупинення ніхто не буде. Електронна система сама автоматично призупиняє:

 • початок електронного аукціону —  якщо скаргу учасник подав до аукціону;
 • не оприлюднює договір про закупівлю та звіт про результати проведення процедури закупівлі —  якщо скаргу учасник подав після аукціону.

Пiд час оскарження замовник не має права укладати договір про закупiвлю. Адже Закон про публічні закупівлі забороняє замовнику вчиняти будь-якi дiї та приймати будь-якi рiшення щодо закупiвлi, у т. ч. укладати договір про закупiвлю.

(!) У цей час замовник може лише вчиняти дії, спрямовані на усунення порушень, зазначених у скарзi.

Поновлення після оскарження електронних торгів

Поновлення торгів стане можливим лише після того, як Антимонопольний комітет за результатами розгляду скарги прийме рішення про:

 • задоволення скарги або відмову в її задоволенні;
 • припинення розгляду скарги чи залишення її без розгляду.

Це рішення Антимонопольний комітет має розмістити в Prozorro. А система, своєю чергою, вже сама надішле прийняте Антимонопольним комітетом рішення  як замовнику, так і учаснику, котрий подавав скаргу.  

Після цього електронна система автоматично визначить дату та час проведення електронного аукціону. Однак станеться це не раніше ніж через 2 календарних дні з дня розміщення такого рішення.

Про те, що торги поновлено. а учасникам, які подали тендерні пропозиції, слід готуватися до  електронного аукціону, система також повідомить зацікавленим сторонам  сама.

Укладення договору після оскарження електронних торгів

У разі оскарження електронних торгів на особливу увагу замовника заслуговує дотримання граничних строків, які Закон про публічні закупівлі установлює для укладення договору про закупівлю. Адже допоки Антимонопольний комітет розглядатиме скаргу, відлік цих строків призупиняється. Відповідно, у загальній кількості днів такого строку потрібно врахувати кількість днів, на які перебіг закупівлі призупинено.

(!) Зауважимо, що датою початку розгляду скарги є дата оприлюднення реєстрацiйної картки скарги в електроннiй системi закупiвель.

Пригадаємо, які строки установлює Закон про публічні закупівлі для укладення договору про закупівлю.

По-перше, замовник має укласти договiр про закупiвлю з учасником, який визнаний переможцем торгiв протягом строку дiї його пропозицiї, не пiзнiше нiж через 20 днiв з дня прийняття рiшення про намiр укласти договiр про закупiвлю вiдповiдно до вимог тендерної документацiї та пропозицiї учасника-переможця.

Рiшення про намiр укласти договiр про закупiвлю замовник приймає у день визначення переможця. І протягом одного дня пiсля прийняття такого рiшення замовник має оприлюднити на веб-порталi Уповноваженого органу повiдомлення про намiр укласти договiр та надіслати його переможцю.

При визначенні початку строку відліку варто враховувати норму статті 253 Цивільного кодексу України, що встановлює: «Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок». А якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, то днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

По-друге, варто врахувати вимогу, що забороняє замовнику укладати договiр про закупiвлю ранiше, нiж через 10 днiв з дати оприлюднення на веб-порталi Уповноваженого органу повiдомлення про намiр укласти договiр про закупiвлю. Ця вимога і встановлена для того, аби було забезпечене право учасників оскаржити рішення замовника.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль