Перемагаємо фінансові негаразди, або Як діяти, коли банківська картка заблокована

78
Нині важко знайти людину, в гаманці якої не лежить хоча б одна банківська картка, скажімо таких знаних платіжних систем, як Visa чи MasterCard. Звичайно, банківська картка дає людині багато переваг — це і зекономлений час, і швидкість розрахунку, і зручна скарбничка. Та іноді з користувачами карток трапляються доволі неприємні пригоди. І тоді неважливо, хто ти за професією чи за статусом, головне — найшвидше повернути картку та не втратити свої, кровно зароблені…

Історія 1. Якщо кошти списали кілька разів

«Купував в аптеці ліки. При спробі оплатити карткою стався збій. Я ввів ПІН-код, але термінал завис. Касир шість разів провів картою через апарат. Але оплатити покупку так і не вдалося, а ніяких чеків касир не дав. Через деякий час на телефон прийшло шість SMS про оплату товару».

Платіж за карткою може не пройти через технічні проблеми. І іноді трапляється, що касир проводить оплату кілька разів. Тоді гроші з карти можуть списати неодноразово. У цій ситуації слід звернутися до банку, що видав вам карту. Ваш банк зв'яжеться з банком, який обслуговує термінал магазину, і той скасує операцію. Щоправда, на повернення грошей може піти до 30 календарних днів.

Історія 2. При купівлі банківська картка виявилася заблокованою

«Кілька разів купував товари в одному і тому самому інтернет-магазині. Розплачувався карткою. Після чергової покупки в супермаркеті не зміг розрахуватися карткою. Знаю, що гроші на карті точно були. Касир сказав, що моя картка заблокована».

Так, банк може заблокувати картку після онлайн-покупки через підозри в шахрайстві. Наразі почастішали випадки, коли хакери зламують сайти інтернет-магазинів, щоб вкрасти особисті дані платника (номер картки, строк дії, код CVV). Тоді банк блокує картки, щоб захистити клієнта. Для розблокування картки треба зателефонувати або особисто звернутися у свій банк, який видав вам картку.

Історія 3. Коли можна пообідати за рахунок ресторану

«Засиділися в ресторані до пізнього вечора. Офіціант приніс нам рахунок на чималеньку суму. Ми розраховували заплатити карткою, але термінал кілька разів видав помилку. А готівку з собою ніхто не взяв».

У такій ситуації найпростіше знайти найближчий банкомат і зняти готівку. Якщо ж поблизу немає банкоматів, вирішення проблеми залежить від того, з чиєї вини не пройшов платіж.

Якщо в цьому винен ресторан (наприклад, не було зв'язку тощо), ви можете перекласти відповідальність на продавця. Тоді вас навіть можуть відпустити без оплати.

Але якщо картка не спрацювала з вашої вини (карта заблокована банком або на ній недостатньо коштів), доведеться самому шукати вихід. Наприклад, можна запропонувати розписку, яка підтверджує суму боргу, чи дати якусь річ в заставу, а потім принести гроші.

Історія 4. Як повернути гроші за непотрібні товари

«Сплатив за товар карткою. Через тиждень вирішив повернути товар, бо він мені не підійшов. Прийшов в магазин. Касир мені сказав, що їм потрібна сама карта. Але у моєї карти закінчився термін дії, а без діючої карти повернути гроші касир не може».

Як правило, касир повертає гроші на картку, з якої раніше була оплачена покупка. Для цього треба принести чек на товар. Але повернення можливе і на іншу картку. Наприклад, якщо покупець втратив картку, з якої оплатив товар, або строк її дії минув, а банк нову ще не надав. Однак правила повернення коштів у цій ситуації визначає банк – у своїх внутрішніх правилах.

Аби не трапилося якихось негараздів із вашими банківськими картками, радимо дотриматися важливих правил.

  1. Не залишайте вашу банківську картку без нагляду у чужих руках.
  2. Не говоріть ПІН-код до вашої картки комусь іншому.
  3. Не вказуйте де-небудь у загальному доступі номер мобільного телефону, на який вам надходять SMS-повідомлення про рух коштів на вашому банківському рахунку. Аби дати, приміром, якесь оголошення, користуйтеся тільки тим номером телефону, який не пов’язаний з вашою банківською карткою.
  4. Якщо хочете щось купити через інтернет, придбайте спеціальну картку для інтернет-розрахунків.
  5. Якщо вам зателефонували з невідомого номера з приводу банківської картки, терміново зв’яжіться зі службою клієнтської підтримки вашого банку і уточніть у оператора всю інформацію за вашою банківською карткою.
  6. Якщо ви загубили свою картку чи її у вас вкрали, образу ж заблокуйте картку.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль