Виправлення у звіті з ЄСВ помилки за поточний звітний місяць

339
Порядок виправлення помилки, допущеної у звіті з ЄСВ, залежить не лише від самої помилки, а й від звітного періоду, в якому її припустився бухгалтер. Як правильно виправити помилки у звіті з ЄСВ за поточний звітний місяць, розглянемо далі.

Справді, помилитися може кожен, а особливо під час складання звітності з ЄСВ за поточний період, адже одночасно потрібно встигнути виконати купу завдань і операцій. Окрім того, бувають ситуації, в яких вини бухгалтера зовсім немає. Скажімо, у разі коли до бухгалтерської служби невчасно передали певні накази, у т. ч. про надання відпусток (без збереження зарплати, по вагітності та пологах, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного чи шестирічного віку тощо), листки непрацездатності.

Таких ситуацій не потрібно боятися. Тут головне — вчасно виправити допущену помилку, аби не мати негативних наслідків, приміром нарахованих штрафів та пені. До того ж у разі, якщо бухгалтер бюджетної установи припустився помилки у поточному звітному періоді, виправити її не важко.

Порядок виправлення помилки у звітності

Якщо бухгалтер припустився помилки у звітності з ЄСВ, він повинен дотримати порядку її виправлення, установленого розділом V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435.

Тож коли у звіті з ЄСВ за поточний звітний місяць бухгалтер виявив помилки допоки строк подання такого звіту не минув, він повинен сформувати новий звіт з ЄСВ. Тобто він заповнює у повному обсязі новий звіт з ЄСВ зі статусом «початкова» з правильними відомостями за поточний звітний місяць.

Такий звіт слід встигнути подати до органу ДФС за місцем обліку до закінчення строку, установленого для подання звіту з ЄСВ.

Строки для подання виправленого звіту з ЄСВ за поточний звітний місяць

Як правило, звіт з ЄСВ подають не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним.

(!)Якщо останній день строку подання звіту з ЄСВ припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, тоді останнім днем подання звіту з ЄСВ вважають перший після нього робочий день.

Увага!

Не помилитися з визначенням останнього дня строку подання звітності вам допоможе наш календар.

Якщо ж строк подання звіту минув, не потрібно подавати новий звіту з ЄСВ, адже в такому разі станеться задвоєння його показників і, відповідно, даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо: надісланий поштою звіт з ЄСВ у паперовій формі вважається поданим у той день, коли відділення поштового зв’язку отримало від бухгалтера поштове відправлення зі звітом з ЄСВ (п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

Отже, останній звіт — електронний або паперовий, поданий до спливу строку для подання звіту з ЄСВ, — і вважається чинним звітом з ЄСВ.

Звертаємо вашу увагу на те, що поданим вважається лише повний звіт. Якщо бухгалтер подає за поточний звітний період тільки окремі таблиці звіту із зазначенням типу форми «скасовуюча», «додаткова», цей звіт вважається таким, що не подавався.

А от коли минув останній день строку подання звіту з ЄСВ за поточний звітний місяць, помилки допущені у звітності з ЄСВ, виправляють вже за іншим порядком, як помилки, допущені за минулий звітний місяць.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль