Помилки в звіті з ЄСВ: виправляємо помилки за минулий звітний місяць

2313
Доволі часто бухгалтер припускається помилки в звіті з ЄСВ за минулий звітний місяць. Це можуть бути, скажімо, помилки в відомостях про трудові відносини, стаж чи про нарахування заробітної плати. Або ж неправильні суми вносяться до реквізитів таблиць звіту. Як такі помилки виправити, і йтиметься далі.

Аби виправити помилки у звіті з ЄСВ, бухгалтер має дослухатися норм розділу V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435).

Відповідно, у разі коли у цьому звітному періоді бухгалтер виявив помилки за минулий період, допущені під час відображення відомостей чи сум, він має діяти за певними правилами. Розглянемо, як виправити ті чи ті помилки почергово.

Помилки у звіті ЄСВ за минулий звітний місяць: неправильно вказані відомості

Так, заповнюючи звіт з ЄСВ, бухгалтер може припуститися помилки у відомостях, даних, відображених у;

 • реквізитах 6-13 таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» (далі — Таблиця 5);
 • реквізитах 6-16 і 22-25 таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі — Таблиця 6);
 • реквізитах 6-17 таблиці 7 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» (далі — Таблиця 7).

Помилки у звіті з ЄСВ за минулий звітний місяць виправляють по-різному. Все залежить від того, в якій таблиці звіту їх припустилися.

Потрібно повністю скасувати відомості. Якщо відомості про застраховану особу, зазначені у Таблицях 5, 7 або в Таблиці 6 звіту з ЄСВ потрібно скасувати повністю (за умови, що реквізити 17-21 не заповнені), бухгалтер має сформувати щодо такої застрахованої особи звіт з ЄСВ за минулий звітний період зі статусом «скасовуюча».

Тобто цей звіт міститиме титульний аркуш і відповідну таблицю звіту зі статусом «скасовуюча».

Потрібно змінити відомості про застраховану особу. Якщо відомості про застраховану особу, відображені в Таблицях 5, 7 або в Таблиці 6 звіту з ЄСВ, потрібно змінити (за умови, що відомості у реквізитах 17-21 не змінюються), бухгалтер має подати два звіти з ЄСВ за один і той самий минулий звітний період:

 • зі статусом «скасовуюча» — титульний аркуш і відповідну таблицю;
 • зі статусом «початкова» — титульний аркуш і відповідну таблицю.

Потрібно додати відомості про застраховану особу. Так, трапляється, що відомості про застраховану особу бухгалтер просто забув відобразити у звіті з ЄСВ. У такому разі (якщо вони не внесені до Таблиць 5, 7) бухгалтер має сформувати звіт з ЄСВ за минулий звітний період зі статусом «додаткова».

Потрібно додати відомості про застраховану особу в Таблицю 6. Якщо відомості про застраховану особу бухгалтер забув відобразити в Таблиці 6, він муситиме сформувати звіт з ЄСВ за минулий звітний період зі статусом «початкова» (титульний аркуш і Таблицю 6) щодо такої особи, а якщо таких осіб кілька — щодо кожної застрахованої особи окремо.

(!) Нагадаємо, що звіт з ЄСВ зі статусом «початкова» за звітний період щодо кожної застрахованої особи подають лише один раз.

Це правило не працює лише тоді, коли перед звітом з ЄСВ зі статусом «початкова» подають звіт зі статусом «скасовуюча».

Якщо бухгалтер забув відобразити відомості про застраховану особу в Таблиці 6, реквізити 17-21 цієї таблиці заповнювати не потрібно. Бо це спричинить викривлення показників Таблиці 1 Звіту з ЄСВ за відповідний минулий звітний період.

Отже, під час виправлення окреслених помилок:

 • у Таблицях 5 і 7 відображають кількома рядками інформацію про застрахованих осіб, у відомостях яких виявлено помилки;
 • в Таблиці 6 відображають одним рядком інформацію про застраховану особу (тобто від кількості застрахованих осіб залежить кількість Таблиць 6).

Про практичне застосування означених правил з виправлення помилок у звіті з ЄСВ ви можете довідатися із електронного журналу № 42/2016. Читайте, як:

1. Виправити помилку у Таблиці 5: скасування недостовірних відомостей, додання правильних відомостей (Приклад 1).

2. Виправити помилки, допущені у реквізитах Таблиці 6 (Приклад 2).

3. Виправити помилку, коли відомості про працівника не відобразили в Таблиці 6 (Приклад 3).

Помилки у звіті ЄСВ за минулий звітний місяць: неправильно вказані суми

Так, доволі часто бухгалтери у реквізитах 17-21 Таблиці 6 неправильно вказують суми через завищення або заниження:

 • бази нарахування ЄСВ;
 • додаткової бази нарахування ЄСВ;
 • суми ЄСВ.

У такому разі порядок виправлення допущених помилок є зовсім іншим. Такі помилки виправляють у поточному звітному місяці, заповнивши:

 • Таблицю 6 із застосуванням кодів типу нарахувань «2» і «3»;
 • рядки 4 і 5 Таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску» (далі — Таблиця 1).

(!) Ватро зазначити, що коди типу нарахувань «2» і «3» у реквізиті 10 Таблиці 6 за поточний звітний місяць застосовуються лише до виплат додаткової бази нарахування ЄСВ чи сум ЄСВ, нарахованих у минулих звітних періодах.

Якщо ж у поточному звітному місяці нараховані виплати з огляду на уточнення кількості відпрацьованого часу, виявлення помилок, то порядок виправлення таких помилок є іншим.

Неправильно вказані суми потребують уточнення кількості відпрацьованого часу

Якщо зарплату нараховують за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, то за Порядком № 435 суми донарахованої зарплати слід враховувати у зарплаті місяця, в якому були здійснені такі донарахування.

А в Таблиці 6 можливі від’ємні значення сум нарахованої зарплати у разі, коли відображаються:

 • суми перерахунків заробітку (доходу), які проводяться у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу з огляду на надання відпустки, тимчасову непрацездатність, виплату допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, виплати за якими нараховано в попередніх періодах;
 • сторновані суми відпускних, допомоги з тимчасової непрацездатності та у зв’язку з вагітністю та пологами.

Про практичне застосування означених правил з виправлення помилок у звіті з ЄСВ ви можете довідатися із електронного журналу № 42/2016. Читайте, як:

4. Виправити помилку, якщо завищено суму нарахованого ЄСВ (Приклад 4).

5. Виправити помилку, якщо відомості про працівника не відображено в Таблиці 6 (Приклад 5)

6. Виправити помилку, якщо працівниця зі щорічної відпустки одразу пішла у відпустку по вагітності та пологах (Приклад 6).Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль