Допорогові закупівлі в системі: які документи потрібні

3939
Робота в електронній системі закупівель є обов’язковою лише для тих замовників, які мають справу із післяпороговими закупівлями. Однак чимало замовників вирішують проводити також і допорогові закупівлі 2016 року в Прозоро. Тож вони мають і власний порядок таких закупівель скласти, і відповідальну особу призначити, і про всі потрібні документи для цього подбати.

Частиною першою статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі) установлено: «Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору».

Увага!

Нагадаємо, що в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону про публічні закупівлі йдеться про закупівлі, вартість предмета закупівлі яких дорівнює або перевищує:

для замовників — товару (товарів), послуги (послуг) 200 тис. грн., а робіт — 1,5 млн. грн.

для замовників-монополістів — товару (товарів), послуги (послуг) — 1 млн. грн., а робіт — 5 млн. грн.

Якщо вартість предмета закупівлі менша установлених Законом про публічні закупівлі порогів, йдеться про допорогові закупівлі. І як бачимо, Закон про публічні закупівлі не зобов’язує замовника проводити допорогові закупівлі в системі Prozorro, а лише дозволяє використовувати систему, для того щоб вибрати постачальника товарів (послуг, робіт).

Робити це чи ні — замовник вправі вирішити сам.

Допорогові закупівлі через систему Прозоро: хто проводить

Для організації та проведення процедур закупівель замовник на вимогу Закону про публічні закупівлі утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Водночас Закон не містить жодної згадки про те, що на тендерний комітет чи уповноважену особу покладається обов’язок проводити ще й допорогові закупівлі.

Тому замовник сміливо може покласти обов’язки з проведення допорогової закупівлі на Прозоро на будь-якого свого працівника.

Головне, призначаючи відповідальну особу, не забути про важливі організаційні моменти і:

 • затвердити Положення про допорогові закупівлі (при цьому варто скористатися нормами Порядку здійснення допорогових торгів, затвердженого наказом ДП «Зовнішторгвидав» від 13.04.2016 № 35 (далі — Порядок № 35). У положенні прописати не лише механізм проведення допорогових закупівель в Prozorro, а й функції відповідальної особи, її права та обов’язки, вимоги до складання потрібних документів з допорогових закупівель;
 • видати наказ (розпорядчий документ) про призначення особи, відповідальної за проведення допорогових закупівель;
 • отримати для відповідальної особи, яка займатиметься проведенням допорогових закупівель, електронний цифровий підпис (ЕЦП). ЕЦП відповідальна особа використовуватиме, зокрема, коли оприлюднюватиме в електронній системі закупівель додаток до річного плану закупівель і звіт про укладені договори.

Документи для допорогових закупівель в Прозоро

Закон про публічні закупівлі не містить норм, які визначають вимоги до проведення допорогових закупівель в системі Прозоро, він лише обумовлює проведення цих закупівель з дотриманням принципів публічних закупівель.

Місію конкретизувати як процедуру допорогових закупівель, так і документи, які має складати та оприлюднювати під час їх проведення відповідальна особа, законодавці відвели Порядку № 35.

Тож саме Порядком передбачені документи, які складають та оприлюднюють під час проведення допорогових закупівель в електронній системі закупівель.

Зокрема, пiд час оголошення закупiвлi в системi замовник розміщує таку  інформацію:

 • про предмет, очiкувану вартiсть закупiвлi, умови договору, порядок i умови проведення закупiвлi, строк подання пропозицiй;
 • про вимоги до учасника;
 • яка є необхiдною для проведення закупiвлi.

Означена інформація повинна збiгатися з iнформацiєю, що міститься у прикрiплених документах.

Варто зазначити, що електронна система обов’язково вимагатиме вказати перелічену нами інформацію, коли замовник в системі працюватиме. Однак окрім цього, замовники можуть передбачити у власному Положенні про допорогові закупівлі певний перелік інших документів, потрібних для конкретної процедури закупівлі, з огляду на її особливості.

Відповідно, під час допорогової закупівлі у розділі «Документи закупівлі» вони можуть прикріпити окремим файлом інші документи, а саме: проект договору, технічні (якісні) вимоги до товару, форму пропозиції тощо.

(!) Замовник, визначаючи перелік документів, необхідних для тієї чи тієї допорогової закупівлі, повинен пам’ятати про такий важливий принцип здійснення закупівель, як недискримінація учасників.

До початку прийому пропозицiй замовник має право вносити змiни в iнформацiю та документи щодо оголошеної закупiвлi. Змiни до документiв він зобов’язаний дозавантажити у виглядi окремого файлу.

Якщо замовник визначив переможця закупівлі, він публiкує в системi скан-копiю документа з вiдповiдним рiшенням.

Нагадаємо, що протягом 30 днiв пiсля закiнчення строку подання пропозицiй замовник зобов’язаний завершити закупiвлю, або підписавши договір, або скасувавши закупiвлю. Договiр за результатами закупiвлi замовник та переможець підписують поза системою через 2 робочих днi пiсля оприлюднення рiшення про переможця закупiвлi.

Усi документи i вiдомостi, пов’язанi з проведенням закупiвель, у т. ч. з поданням пропозицiй, надаються в електронному виглядi через систему. Усi файли, що прикрiпленi пiд час оголошення Закупiвлi, а також до пропозицiй Учасникiв повиннi мати розширення .doc, .docx, .ppt, .pptx, .pdf, .jpeg, .png та/або розширення програм, що здiйснюють архiвацiю даних. Замовник не повинен встановлювати на ці файли паролi, аби обмежити до них доступ, або ж додавати документи, що безпосередньо не стосуються Закупiвлi.

(!) Варто зазначити, що Порядок № 35 не вважається нормативно-правовим актом, обов’язковим для застосування замовниками. Тому недотримання замовником його норм не може вважатися порушенням. Однак замовнику, який «перенесе» основні його норми до свого Положення, у т. ч. і щодо складання та оприлюднення відповідних документів, легше працюватиметься в електронній системі закупівель.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль