Як нарахувати лікарняні, коли працівник відпрацював менше шести місяців

763
Розглянемо обмеження розміру виплати лікарняних для тих випадків, коли перед настанням страхового випадку страховий стаж працівника становить менше 6 місяців.

Так, якщо перед настанням страхового випадку страховий стаж працівника становить менше 6 місяців, під час виплати лікарняних слід враховувати обмеження стосовно максимального розміру. Це можливо, приміром, коли працівник розпочав свою трудову діяльність в установі і відпрацював 2-3 місяці або ж коли працівниця вийшла із відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку і відпрацювала 2 місяці чи місяць.

Мінімальне обмеження розміру лікарняних

У цих випадках для нарахування лікарняних мінімального обмеження розміру виплат немає. Тобто, яку працівнику нарахували середньоденну заробітну плату з фактичних виплат, такий її розмір і враховують під час нарахування лікарняних.

Максимальне обмеження розміру лікарняних

А от стосовно максимального розміру лікарняних, на які може розраховувати працівник, у якого страховий стаж менше 6 місяців, такі обмеження існують.

Виплата лікарняних за місяць для такого працівника не може бути більшою розміру мінімальної заробітної плати, тобто наразі в розрахунку на місяць вона не повинна перевищувати 1450 грн.

Приміром, коли йдеться про повний місяць тимчасової непрацездатності, виплати в розрахунку за 31 календарний день не повинні перевищувати 1450 грн.

Якщо ж потрібно визначити обмеження середньоденної виплати, означену суму (1450 грн.) ми маємо поділити на 30,44 календарних дня. Отримаємо 47,63 грн.

Обмеження розміру допомоги по вагітності і пологах

Варто зазначити і про допомогу по вагітності та пологах. Для всіх застрахованих категорій осіб розмір допомоги по вагітності та пологах не повинен бути меншим за розмір мінімальної зарплати на день страхового випадку.

Однак для осіб, які мають страховий стаж менше 6 місяців, існує обмеження і щодо максимального розміру виплат. У такому разі розмір допомоги по вагітності та пологах не повинен перевищувати двох мінімальних заробітних плат.

Приміром, якщо в нас денна виплата, розрахована з фактичної заробітної плати, перевищує суму 95,27 грн., то наразі таку денну виплату бухгалтер застосувати не може. Він має застосувати ту виплату, що її розраховано з розміру двох мінімальних заробітних плат. І коли розраховувати виплати в календарному місяці, що має 31 календарний день, то суму допомоги по вагітності і пологах треба привести за цей місяць до 2900 грн.

Оподаткування лікарняних

Розглянувши розрахунок лікарняного, якщо немає 6 місяців страхового стажу у працівника, насамкінець зупинимося на оподаткуванні лікарняних.

На лікарняні потрібно нараховувати ЄСВ за ставкою 22%. Якщо ж лікарняні нараховано працівнику- інваліду, то ЄСВ нараховують за ставкою 8,48%.

І з лікарняних (у т. ч. із суми оплати перших 5 днів тимчасовій непрацездатності) утримується  податок на доходи фізичних осіб (18%)  і військовий збір (1,5%). Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль