Коли не потрібно вимагати документального підтвердження інформації, поданої учасником закупівлі

1014
У тендерній документації замовник визначає вимоги, відповідність яким учасник має підтвердити. Інакше на нього чекає відмова в участі в процедурі закупівлі. Однак стосовно певної інформації Закон про публічні закупівлі забороняє вимагати документальне підтвердження. І замовник має його вимоги виконувати.

Умови проведення публічних закупівель замовник визначає в тендерній документації. І відповідальний підхід до складання тендерної документації не буде зайвим. Адже детально прописавши кваліфікаційні критерії до учасників та спосіб їх підтвердження, вимоги до предмета закупівлі, строки та умови поставки тощо, замовник зможе легко придбати бажаний товар (роботи, послуги) або ж аргументувати за потреби відмову в участі в процедурі закупівлі.

При цьому варто зважати, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

(!) Нагадаємо, що сформовану та затверджену тендерну документацію замовник має оприлюднити для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках.

Документальне підтвердження інформації, що вимагається тендерною документацією

Водночас законотворці у статті 17  Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі) висунули перелік умов, за яких замовник обов’язково має відхилити тендерну пропозицію учасника. А учасник закупівлі, своєю чергою,ь повинен документально підтвердити відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі за певними умовами статті 17 Закону.

Проте підтверджувати у такому разі учаснику потрібно не всю інформацію. Частиною третьою статті 17 Закону про публічні закупівлі надано розпорядження замовнику не вимагати документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. З’ясуємо, що мав на увазі законотворець.

Інформація з реєстрів, доступ до якої є вільним

Доступ громадськості до інформації, що є у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації (зокрема, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів) та інформації, що становить суспільний інтерес, став можливим з набранням чинності Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI (далі — Закон № 2939). Цей Закон навіть зробив загальновживаним термін «публічна інформація».

Публічною інформацією вважається відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених законодавством.

Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом. Аби гарантувати громадянам право на доступ до публічної інформації Закон № 2939 зобов’язує розпорядників інформації надавати та оприлюднювати цю інформацію, а також визначає порядок такого оприлюднення.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону № 2939 доступ до інформації забезпечується, зокрема, через систематичне та оперативне її оприлюднення на єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Публічна інформація у формі відкритих даних

Публічна інформація у формі відкритих даних — це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.

Наприкінці минулого року Уряд затвердив своєю постановою від 21.10.2015 № 835 Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних (далі — Положення).

І наразі розпорядники інформації за цим Положенням оприлюднюють у формі відкритих даних набір даних, визначений у додатку до цього нормативного акта, а також будь-які інші наявні дані, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних. 

Додатком до Положення є Перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, відповідними державними органами.

Оприлюднення інформації Мін’юстом

За цим Переліком, зокрема, Мін’юст оприлюднює публічну інформацію у формі відкритих даних у:

 • Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців;
 • Єдиному реєстрі громадських формувань;
 • Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення;
 • Єдиному реєстрі підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Ці реєстри є відкритими, а доступ до них є вільним.

Оприлюднення інформації Мінекономрозвитку

Зобов’язане оприлюднювати публічну інформацію і Мінекономрозвитку.

Як установлює частина третя статті 17 Закону про публічні закупівлі Мінекономрозвитку оприлюднює інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, на веб-порталі Уповноваженого органу:

 • щороку до 20 січня;
 • додатково в разі потреби.

Водночас Закон про публічні закупівлі не зобов’язує замовника вимагати інформацію з відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, у випадку, якщо Мінекономрозвитку не оприлюднило інформацію про перелік таких реєстрів на своєму веб-порталі.

Як бачимо, документального підтвердження загальнодоступної інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, замовник від учасника вимагати не повинен.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль