Декларацію про доходи 2016 року подаватимемо за новою формою

4876
Мінфін затвердив нову форму декларації про доходи. Саме за цією формою декларуватимуть свої доходи за 2016 рік фізичні особи. З’ясуємо, хто і коли подаватиме декларацію за новою формою, а також що саме в ній змінилося.

Із 31.12.2016 набере чинності нова форма декларації про майновий стан і доходи (далі — декларація про доходи), затверджена наказом Мінфіну від 15.09.2016 № 821. Тож фізичні особи доходи 2016 року декларуватимуть вже по-новому.

Хоча варто зауважити, що ухваливши нову форму декларації про доходи, Мінфін лише врахував зміни в оподаткуванні ПДФО. Тобто нове правило оподаткування, за яким з 01.01.2016 до оподатковуваних доходів у формі зарплати, інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами незалежно від розміру застосовують єдину ставку ПДФО (18%).

Хто подає декларацію про доходи

Перелік фізосіб — платників ПДФО містить пункт 179.2 Податкового кодексу України (ПК). За вказівкою цього пункту подавати декларацію про доходи мають платники податку, які отримували доходи:

 • від податкових агентів, які згідно не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
 • виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;
 • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
 • у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 ПК;
 • зазначені у пункті 167.2 ПК, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами цього розділу.

Коли потрібно подавати декларацію про доходи 2016 року

Декларацію про доходи подають до 1 травня наступного року фізособи, які отримували оподатковуваний дохід від неподаткового агента або доходи за кордоном (пп. 49.18.4 ПК).

Отже, фізособи — платники ПДФО подаватимуть декларацію про доходи вже за новою формою за підсумками 2016 року до 03.05.2017.

Що змінилося в новій формі декларації про доходи

Декларація про доходи (а точніше її нова форма) складається із семи розділів та двох додатків, які містять розрахунки окремих видів доходів (витрат).

Зауважимо, що нова форма декларації містить лише два додатки. Унаочнимо зміни додатків в таблиці:

Старі додатки до декларації

Нові додатки до декларації

Додаток Ф1 «Розрахунок податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів згідно з підпунктом «є» пункту 176.1 статті 176 розділу ІV Кодексу»

Вилучено

Додаток Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами»

Додаток Ф1 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами»

Додаток Ф3 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих з джерел за межами України»

Вилучено

Додаток Ф4 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою»

Додаток Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою»

Розділ І декларації, до якого слід внести загальні відомості про платника ПДФО, залишився майже без змін.

Рядки 3 та 9 декларації про доходи, до яких слід вносити інформацію про платника податку та особу, уповноважену заповнювати декларацію, мають лише одне поле для реєстраційного номера облікової картки платника податку (уповноваженої особи) та паспортних даних (для осіб, які мають відповідну відмітку у паспорті про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).

У розділі ІІ декларації про доходи (рядок 10) відображають доходи, які зараховують до загального річного оподатковуваного доходу (як вітчизняні, так й іноземні). Суму іноземних доходів перераховують у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів, та вказують у рядку 10.6. У цьому ж рядку потрібно зазначити назву країни, з якої отримано іноземні доходи, та назву валюти.

Грошові показники у декларації та додатках зазначають у гривнях з копійками.

У розділі ІІІ (рядок 11) потрібно вказати інформацію про доходи, які не зараховують до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема:

 •  доходи від операцій з продажу чи обміну об’єктів рухомого та/або нерухомого майна, які відповідно до абзацу першого пункту 173.2 ПК не підлягають оподаткуванню;
 •   загальну суму інших доходів, які не вносять до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу відповідно до статті 165 ПК.

Розділ IV (рядок 12) призначено для відображення загальної суми річного доходу.

У розділі V (рядки 13-17) потрібно зазначити суму ПДФО, на яку зменшують податкові зобов’язання з ПДФО через використання права на податкову знижку згідно зі статтею 166 ПК.

У розділі VІ відображають податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору, що підлягають сплаті до бюджету.

Розділ VІІ призначений для виправлення самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах.

Відомості про власне нерухоме та рухоме майно та/або майно, яке надають в оренду (суборенду), у новій формі декларації про доходи об’єднані в одну таблицю.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль