Чергування вдома керівника лікувально-профілактичного закладу: чи можливе

290
Законодавство за певних умов дає змогу керівникам лікувально-профілактичного закладу залучати лікарів до чергування вдома. А як же бути самим керівникам: чи можуть і вони виконувати таку роботу? Знайдемо відповідь на це запитання.

Беззаперечним є факт, що громадяни потребують лікування не лише в межах робочого дня лікарів. А за екстреною медичною допомогою люди звертаються взагалі у будь-який час — рано вранці, вночі, у вихідні чи святкові дні.

Тож аби забезпечити надання медичної допомоги всім, хто її потребує керівники закладів охорони здоров’я можуть залучати штатних лікарів до чергувань вдома.

Умови встановлення чергування вдома

Відповіді на те, як організувати чергування лікарів вдома та оплатити працю таких лікарів, містить пункт 5.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови 308/519).

Повноваження визначати, які самі саме фахівці закладу залучатимуться до чергувань вдома, має головний лікар. При цьому він повинен:

  • врахувати потребу в медичній допомозі;
  • зважити на укомплектованість відділень стаціонару медичними кадрами;
  • проаналізувати виклики, до яких залучають фахівців закладу.

Чергувати вдома можна, як у межах норм тривалості робочого часу, так і понаднормово.

Оплата чергування вдома лікарям

Лікарям, залученим до чергування вдома, працю оплачують за такими правилами:

  • оклад встановлюють за посадою лікаря в тарифікаційному списку працівників у графі 12;
  • кожну годину чергування вдома зараховують як півгодини;
  • якщо лікар на виклик до хворого не виїжджав, його працю оплачують у розмірі 50% годинної ставки, визначеної з його посадового окладу;
  • якщо лікаря викликали до хворого під час чергування вдома в межах норми робочого часу — йому слід оплатити всі години фактичної роботи, витрачені на надання допомоги хворому, відповідно до годинної ставки лікаря. А коли таку роботу він виконував з 22:00 до 06:00 — з доплатою у розмірі 50%.
  • якщо лікаря під час чергування вдома викликали до хворого не в робочий час — усі години фактичної роботи, витрачені на надання допомоги хворому в порядку, передбаченому частинами першою і другою статті 106 Кодексу законів про працю України, оплачують як надурочні роботи у розмірі подвійної годинної ставки.

(!) Компенсувати надурочні роботи наданням відгулу заборонено.

Чергування вдома: чи можливе для керівників

Нагадаємо, що керівник закладу охорони здоров’я та його заступники можуть працювати за сумісництвом. Звичайно, лише тоді, коли займаються медичною, педагогічною, науковою або творчою діяльністю.

За сумісництвом вони можуть працювати лише у вільний від основної роботи час за графіком, що враховує норми постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245.

Тобто, влаштовуючись працювати за сумісництвом, керівник медичного закладу має:

  • оформити таке сумісництво на вакантну посаду;
  • дотримувати вимоги, аби робота за сумісництвом не перевищувала чотирьох годин на день та повного робочого дня у вихідний день;
  • пам’ятати, що загалом за місяць за сумісництвом він не може пропрацювати більше, ніж половина місячної норми робочого часу.

Отже, якщо у медичному закладі є вакантні посади лікарів, то керівники можуть бути оформлені на роботу за сумісництвом з оплатою фактично виконаної роботи (чергування вдома) за посадовими окладами цих посад.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією











© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль