Виплата стипендій 2017 року: що чекає на студентів

1207
Ось уже кілька місяців не сходить з вуст питання стипендіального забезпечення 2017 року. І вся надія на головний кошторис країни, який до кінця року мають ухвалити депутати. Адже саме від передбачених у ньому видатків на стипендіальне забезпечення залежатиме доля виплати стипендій 2017 року.

Кому виплачуватимуть стипендії 2017 року? Яким буде розмір мінімальної академічної стипендії 2017 року? Яким вимогам мають відповідати студенти для встановлення їм стипендії 2017 року? Яким буде порядок нарахування стипендій 2017 року? Лава подібних запитань з початку осені вирує не лише серед студентської спільноти. Бухгалтери навчальних закладів також мають розуміти, який обсяг роботи очікує на них у січні 2017 року.

Прояснити ситуацію міг би Закон про Державний бюджет України на 2017 рік, але досі перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Усе залежатиме від обсягу видатків, передбаченого у головному кошторисі країни на стипендіальне забезпечення.

Наразі ж маємо цифри, визначені проектом Закону про Держбюджет 2017 року. Стипендіальний фонд, порівняно з 2016 роком, планується збільшити на 576 млн. грн. Загальний обсяг видатків на стипендії 2017 року становитиме 5,8 млрд. грн.

Окрім цього, за заявою Прем’єр-міністр України Володимира Гройсмана, мінімальний розмір академічної стипендії 2017 року буде збільшено на третину. Водночас будуть встановлені підвищені розміри стипендій 2017 року для  відмінників та студентів, що навчаються на дефіцитних спеціальностях.

Передбачаються зміни і в порядку призначення стипендій 2017 року. Про них неодноразово заявляли в МОН. Наразі ж профільне міністерство підготувало проект постанови КМУ «Про внесення змін до стипендійного забезпечення».

Планується, що стипендію 2017 року отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою та трійками за сесію. На неї матимуть право лише ті студенти, що посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами.

За новим, рейтинговим, порядком призначення стипендій 2017 року передбачається, що на 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% — критерії, що встановить виш.

Тобто виш сам, встановлюючи відповідні критерії, впливатиме на виплату стипендій 2017 року. Скажімо, для виплати стипендії це може бути участь у науковій діяльності. Або ж, приміром, виплату стипендії 2017 року студенту можуть припинити, коли він порушив вимоги статуту навчального закладу чи правила внутрішнього розпорядку.

Зміниться і порядок нарахування соціальних стипендій 2017 року.

Однак, зауважимо, поки що говорити про конкретні зміни в порядку стипендіального забезпечення немає законодавчих та нормативних підстав. Дочекаємося прийняття Верховною Радою України прийняття бюджету на 2017 рік, а тоді про все вам докладно розповімо.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль