Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника: як встановити

660
Із настанням весни працівники починають брати відпустки. Але їхні обов’язки на час відсутності потрібно виконувати іншим працівникам. Які доплати передбачені за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, зокрема, тих, які працюють в органах виконавчої влади?

Статтею 105 КЗпП визначено, що працівникам, які виконують у тій же установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основ­ної роботи, проводиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Реалії сьогодення внесли певні корективи у порядок установлення доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Як наразі нараховуватимуть таку доплату, зокрема, працівникам органів виконавчої влади, розглянемо разом.

Які умови для виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

Під виконанням працівником обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від його основної роботи слід розуміти виконання робочих функцій того працівника, який відсутній на робочому місці (незалежно від строків відсутності) у зв’язку з хворобою, відпусткою, відрядженням та з інших причин, коли за ним зберігається місце роботи (посада).

З-поміж особливостей виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника виділимо такі:

  • працівник виконує покладені на нього додаткові функції без звільнення від основної роботи, яка передбачена трудовим договором;
  • виконання додаткових обов’язків відбувається протягом робочого дня (зміни) і з урахуванням нормальної тривалості робочого часу, встановленої КЗпП.

Водночас право керівника органу виконавчої влади розширити обсяг обов’язків працівника обмежено. Відповідно до статті 31 КЗпП він не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Розширити обсяг обов’язків працівника можна лише двома способами:

перший спосіб передбачено частиною першою статті 33 КЗпП. У ній зазначено, що лише за згодою працівника допускається тимчасове переведення його на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором;

другий спосіб встановлений частиною третьою статті 32 КЗпП. Нею, зокрема, за наявності підстав дозволено зміну істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.

Не варто забувати, що про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо) працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Якщо працівник не дасть згоди на виконання додаткових обов’язків (суміщення професій або посад), трудовий договір з ним може бути припинений на підставі пункту 6 частини першої статті 36 КЗпП, тобто у разі відмови від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці.

Додаткові обов’язки покладають на працівника з урахуванням його реальних можливостей виконувати ці обов’язки.

Обов’язки тимчасово відсутнього працівника можуть бути розподілені між кількома працівниками з відповідною доплатою кожному з них пропорційно обсягу додатково виконаної роботи. Такої думки дотримується і Міністерство праці та соціальної політики у своєму листі від 08.07.2010 № 648/13/84-10.

Орган виконавчої влади може також прийняти на роботу нового працівника для заміщення тимчасово відсутнього. З таким працівником укладають трудовий договір на визначений строк, тобто на час заміщення тимчасово відсутнього працівника.

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

Доручення працівнику виконувати обов’язки тимчасово відсутнього працівника оформляють наказом (розпорядженням), який має бути погоджений із працівником. У цьому ж розпорядчому документі, як правило, зазначаються строк виконання обов’язків та конкретний розмір доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, керівники структурних підрозділів цих органів та їх заступники права на таку доплату не мають.

Доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника органів виконавчої влади проводять з урахуванням вимог статті 98 КЗпП, відповідно до якої оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.

Порядок установлення доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника в органах виконавчої влади врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (далі — Постанова № 268).

Відповідно до підпункту «г» підпункту 1 пункту 2 Постанови № 268 керівникам надано право у межах затвердженого фонду оплати праці установлювати доплату спеціалістам і службовцям (крім заступників керівників органів виконавчої влади, прокуратури, судів та інших органів, керівників структурних підрозділів та їх заступників). А саме:

  • за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників таких самих категорій персоналу (у разі відсутності внаслідок тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці без збереження заробітної плати, у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами, у частково оплачуваній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку чи у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку) — до 50% посадового окладу за основною роботою з використанням для цього до 50% посадового окладу відсутнього працівника;
  • за виконання обов’язків тимчасово відсутнього керівника або заступника керівника структурного підрозділу — у розмірі різниці між фактичним посадовим окладом тимчасово відсутнього керівника або заступника керівника структурного підрозділу (без урахування надбавок та доплати) і посадовим окладом працівника, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього керівника або заступника керівника структурного підрозділу, у разі, коли працівник, що виконує обов’язки тимчасово відсутнього керівника структурного підрозділу, не є його заступником.

Як бачимо, Постановою № 268 керівнику органу виконавчої влади надано право, а не обов’язок установлювати доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Статтею 105 КЗпП передбачено, що розміри доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі. Отже, на виконання статті 105 КЗпП у колективному договорі варто зазначити умови встановлення доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль