Не оприлюднили річного плану закупівель? Готуйтеся сплатити штраф

2509
Належно склавши річний план закупівель, замовник не зможе спати спокійно, допоки не оприлюднить його в установлені законодавством строки. І відкладати справу не варто. Бо хто ж захоче понести відповідальність, передбачену КУАпП? А штрафи, до речі, чималенькі.

Про те, що не можна проводити закупівлі, якщо її не передбачено річним планом закупівель, знає кожен замовник. Не дарма ж стаття 4 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2016 № 922-VIII (далі — Закон № 922) містить суворий припис: закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Тож попри те що планування закупівель доволі копіткий процес, наприкінці року на нього припадає левова частка роботи тендерного комітету. І поставитися до цього процесу треба дуже відповідально, бо від того, чи всі потреби в закупівлях будуть відображені в річному плані замовника, залежатиме його повноцінна діяльність протягом року.

Утім, аби вважати цю важливу справу завершеною, складений річний план закупівель відповідно до законодавства потрібно оприлюднити. І тут правила гри встановлює, окрім Закону про публічні закупівлі, ще й Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI (далі — Закон № 2939). Тож поговоримо про все почергово.

Строки оприлюднення річного плану закупівель за Законом № 922

Закон № 922 не дає замовникам багато часу на роздуми. Як тільки-но вони затвердили річний план закупівель, починається відлік п’яти днів для його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель.

Тож за цей час секретар тендерного комітету, який відповідає за розміщення інформації про публічні закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу через авторизовані електронні майданчики, має розмістити потрібну інформацію на ProZorro.

Наголошуємо: без оприлюднення річного плану проводити закупівлю не можна.

Строки оприлюднення річного плану закупівель за Законом № 2939

Стаття 101 Закону № 2939 зобов’язує розпорядників інформації оприлюднювати і регулярно оновлювати публічну інформацію у формі відкритих даних її на єдиному державному порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.

Нагадаємо, що до переліку розпорядників інформації за Законом № 2939 належать, зокрема: органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади АР Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання, а також юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів.

Розроблена на виконання Статті 101 Закону № 2939 постанова КМУ «Про затвердження Положення про набори  даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» від 21.10.2015  № 835 (далі — Постанова № 835) з-поміж наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, називає і річні плани закупівель.

Пункт 26 Постанови № 835 зобов’язує розпорядника інформації забезпечити оприлюднення нового набору даних протягом 30 календарних днів. Як бачимо, у цьому випадку замовники мають дещо більше часу.

Відповідальність за порушення строків оприлюднення річного плану

Звичайно, передбачивши чіткі строки оприлюднення річного плану закупівель, законодавець не міг оминути увагою відповідальність замовника у разі порушення встановлених ним строків.

Однак порушення норм стосовно оприлюднення річного плану закупівель за Законом № 922 та Законом № 2939 передбачає різне покарання. Унаочнимо відповідальність, яку понесе замовник в тому чи тому випадку в Таблиці.

Відповідальність, яку понесе замовник у разі не оприлюднення річного плану закупівель на порталі Уповноваженого органу з питань закупівель та на єдиному державному Порталі відкритих даних і своєму веб-сайті

Порушення

Норма, що установлює відповідальність

Яка відповідальність передбачена

Хто понесе відповідальність

Неоприлюднення інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачене Законом № 2939

Відповідальність настає за статтею 2123 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян —

425-850 грн.

Керівник підрозділу (самостійний спеціаліст), що відповідає за організацію доступу до публічної інформації, а якщо такого не визначено — керівник замовника

Порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства про закупівлі

Відповідальність настає за статтею 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від 700 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян —

11 900-17  000 грн.

Відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи)Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль