Чи оприлюднювати звіт про укладені договори за договорами, укладеними до 01.08.2016

1893
Замовник укладав договори про закупівлю на допорогові суми з початку 2016 року. Зараз виникла потреба до деяких з них укласти додаткову угоду на збільшення суми. Вартість договорів перевищує 50 000, але менша тієї, що визначена у статті 2 Закону про публічні закупівлі. Чи має замовник розміщувати звіт про укладені договори за цими договорами та їх додатковими угодами в електронній системі?

На вимогу частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн. та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники мають обов’язково оприлюднити звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону. А стаття 10 Закону про публічні закупівлі не дає замовникам часу на роздуми і зобов’язує їх оприлюднити звіт про укладені договори протягом одного дня з дня укладення договору.

Та й підпункт 7 пункту 4.1.1 Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35, містить припис для операторів авторизованого електронного майданчика першого рівня акредитації забезпечити замовникові можливість оприлюднення звіту про укладені договори та скан-копії договору про закупівлю.

Тож на перший погляд альтернативи у замовника немає, і він повинен у разі проведення допорогових закупівель за додатковою угодою оприлюднювати звіт про укладені договори в електронній системі закупівель. Утім, у цій ситуації відповідь нам допоможуть знайти норми Конституції України.

На які договори про закупівлю поширюється дія Закону про публічні закупівлі

Пригадаймо, що норми Закону про публічні закупівлі стали обов’язковими для виконання з моменту набрання ним чинності. А саме:

  • для замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, — з квітня 2016 року;
  • для усіх інших замовників — з першого серпня 2016 року.  

Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Тобто Закон про публічні закупівлі не має зворотної дії щодо договорів, укладених до набрання ним чинності, а поширюється тільки на ті відносини, які виникли після 01.08.2016.

Якими актами керуватися замовнику стосовно додаткових угод до «старих» договорів

Пункт 7 розділу IX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про публічні закупівлі установлює: процедури закупівель товарів, робіт та послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону.

Тож після укладання договору про закупівлю сторони виконують умови договору та проводять закупівлю в порядку та на умовах, прописаних у договорі, а також керуються положеннями Цивільного та Господарського кодексів України.

Отже, у цій ситуації замовник може внести зміни до договорів про закупівлю на допорогову суму, укладених на початку 2016 року, та збільшення суми цих договорів до 199 999 грн., уклавши з постачальниками додаткові угоди. При цьому звіт про укладені договори, як і додаткові угоди до них, розміщувати в електронній системі закупівель він не зобов’язаний.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль