Оновлюємо мережу розпорядників бюджетних коштів наприкінці року

754
Головний розпорядник коштів місцевого бюджету перед завершенням бюджетного року має оновлювати мережу розпорядників бюджетних коштів. Розглянемо разом, як це зробити правильно.

Головні розпорядники бюджетних коштів на вимогу частини третьої статті 10 Бюджетного кодексу України (БК) визначають мережу розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів з урахуванням вимог щодо формування єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів і одержувачів бюджетних коштів та даних такого реєстру.

Мережа розпорядника коштів місцевого бюджету — це згрупована відповідно до законодавства головним розпорядником коштів місцевого бюджету, розпорядником нижчого рівня, що має власну мережу (далі — головний розпорядник), інформація щодо розпорядників нижчого рівня, які у своїй діяльності підпорядковані цьому розпоряднику та/або діяльність яких координується ним, та одержувачів коштів місцевого бюджету (абз. 2 п. 1.3 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.08.2012 № 938; далі — Порядку № 938).

Головні розпорядники коштів місцевого бюджету  визначаються рішенням про місцевий бюджет відповідно до пунктів 2 і 3 частини другої статті 22 БК.

Зокрема, головними розпорядниками за бюджетними призначеннями, визначеними рішеннями про місцеві бюджети, можуть бути виключно (п. 3 ч. 2 ст. 22 БК):

 • місцеві державні адміністрації;
 • виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради);
 • структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників;
 • голова місцевої ради, у разі якщо згідно із законом цією місцевою радою не створено виконавчого органу.

До початку бюджетного періоду головні розпорядники коштів місцевого бюджету визначають мережу розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів, які згідно з рішенням (проектом рішення) про відповідний місцевий бюджет уповноважені на виконання програм та заходів, що проводяться за рахунок коштів бюджету.

Під час цієї роботи вони обов’язково зазначають:

 • статус цих виконавців (скажімо, розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів);
 • орган Казначейства, в якому ці виконавці обслуговуються.

Так само мають діяти і розпорядники нижчого рівня, до сфери управління яких належать інші розпорядники бюджетних коштів або одержувачі бюджетних коштів.

Тож до початку бюджетного періоду складену за вимогами пункту 4.3 Порядку № 938 мережу (реєстр змін до мережі) на паперових та електронних носіях інформації мають подати відповідному органу Казначейства:

 • головні розпорядники — не пізніше ніж за 15 днів;
 • розпорядники нижчого рівня — не пізніше ніж за 10 днів.

Зауважимо, що вони обов’язково мають включити до своєї мережі тих розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, які перебувають у їх мережі у поточному бюджетному році і на кінець цього бюджетного періоду матимуть бюджетну заборгованість.

Зауважимо: саме головні розпорядники (розпорядники нижчого рівня) нестимуть відповідальність у разі, якщо:

 • до 1 березня 2017 року не включать до мережі поточного бюджетного періоду таких розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів;
 • для таких розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів у кошторисах (планах асигнувань, планах використання) не будуть передбачені асигнування для погашення такої заборгованості. 


Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль