Як внести зміни до договору про допорогову закупівлю, укладеного за старим законом

771
Замовник не виконав в повному обсязі договір про допорогову закупівлю, укладений до набрання чинності Законом про публічні закупівлі. Тож у нього виникла потреба внести до цього договору зміни. З’ясуємо, яким законом у такому разі має керуватися замовник та як внести зміни до договору про допорогову закупівлю.

Здавалося б, у цій ситуації насамперед маємо звернути свій погляд на пункт 7 розділу IX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі). Бо ж недарма одразу спадає на думку його припис, що «процедури закупівель товарів, робіт та послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону».

Так, опираючись на цей пункт, можемо сказати, що дія Закону про публічні закупівлі не поширюється на закупівлі, укладені до набрання чинності для тих чи тих замовників цим Законом.

Проте у разі, коли замовник збирається внести зміни до договору про закупівлю, він має враховувати й інші законодавчі норми.

Зокрема статтю 5 Цивільного кодексу України (ЦК). Вона встановлює, що акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.

Варто згадати тут і статтю 11 ЦК, у якій говориться, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

З огляду на ці норми, можемо зробити висновок, що правовідносини, що виникають за укладення додаткової угоди, регулюються тими нормами законодавства, які є чинними на час укладення такої угоди.

Отже, замовник у разі внесення змін до договору про допорогову закупівлю шляхом укладення додаткової угоди має дотримати норм Закону про публічні закупівлі, що є чинними наразі. Тобто на час укладення  додаткової угоди до договору.

Яких саме вимог Закону про публічні закупівлі слід дотримати у цій ситуації, адже йдеться про допорогові закупівлі?

Так, Закон про публічні закупівлі застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт — 1,5 млн. грн. Тобто у разі післяпорогових закупівель.

Однак замовник, який проводить допорогову закупівлю,  має також враховувати окремі його вимоги.

1. Не можна провести закупівлю, не запланувавши її

Так, жодна закупівля не можлива без її планування. 

А запланувавши закупівлю (у нашій ситуації — в додатку до річного плану закупівель), замовник має оприлюднити  додаток до річного плану закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель — протягом п’яти днів з дня його затвердження.

Зауважимо, що додаток до річного плану закупівель слід складати за формою річного плану закупівель, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490 (далі — Наказ № 490).

(!) Додаток до річного плану закупівель, до якого вноситься інформація про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, зазначених в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, складається за формою річного плану закупівель шляхом заповнення відповідних полів в електронній системі закупівель (абз. 3 п. 2 Наказу № 490).

2. Дотримати принципів, установлених Законом про публічні закупівлі

Нагадаємо, що під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому  частини  першої статті 2 Закону про публічні закупівлі, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом. 

Закон про публічні закупівлі зобов’язує замовників під час проведення закупівель дотримувати таких принципів:

 •  добросовісна конкуренція серед учасників;
 •   максимальна економія та ефективність;
 •  відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
 •   недискримінація учасників;
 •   об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій;
 •   запобігання корупційним діям і зловживанням.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль