Перехід на новий План рахунків: як оформити перенесення залишків

21612
Січень 2017 року видався для бухгалтерів бюджетних установ надзвичайно гарячим. Роботи додалося через запровадження нових національних положень бухобліку та перехід на новий План рахунків бухгалтерського обліку у державному секторі. Тож, окрім звичних справ, бухгалтерам доведеться приділити увагу перенесенню залишків зі старих субрахунків на нові. Розглянемо разом, як правильно задокументувати цей відповідальний процес.

Так, до 01.01.2017 цілковитим володарем в царині рахунків бухгалтерського обліку був План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджений наказом Мінфіну від 26.06.2013 № 611 (далі — Старий план рахунків). Однак тепер він вже втратив чинність. Таку вказівку містить пункт 2 наказу Мінфіну від 29.12.2015 № 1219. Цим же наказом запроваджено в дію із 01.01.2017 План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2013 № 1203 (далі — Новий план рахунків).

Аби установи могли перейти на Новий план рахунків, тобто перенести на його субрахунки усі наявні залишки на субрахунках бухгалтерського обліку, які обліковувалися за субрахунками Старого плану рахунків, Мінфін затвердив своїм наказом від 21.12.2016 № 1127 Методичні рекомендації зі співставлення субрахунків бухгалтерського обліку та перенесення залишків (далі — Методрекомендації).

Водночас кожна установа має належно задокументувати таке перенесення залишків.

(!) Нагадаємо, що підставою для відображення у бухобліку будь-якої господарської операції є первинний документ.

Як документально оформити перенесення залишків на субрахунки Нового плану рахунків

На жаль, Мінфін допоки що не затвердив типової форми для перенесення залишків із субрахунків Старого плану рахунків на субрахунки Нового плану рахунків.

Тож пропонуємо читачам скористатися нашою допомогою — взяти за основу зразки відомостей перенесення залишків, складені нами. А саме:

 • для перенесення залишків за субрахунками рекомендуємо скласти Відомість перенесення залишків за субрахунками з Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ на План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі.

Увага!

Зразок заповнення Відомості перенесення залишків за субрахунками з Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ на План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі див. тут

 •  для перенесення залишків за позабалансовими рахунками рекомендуємо скласти Відомість перенесення залишків за позабалансовими рахунками з Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ на План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі.

Увага!

Зразок заповнення Відомості перенесення залишків за позабалансовими рахунками з Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ на План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі див. тут

Хто виконує перенесення залишків на субрахунки Нового плану рахунків

За наказом керівника установи в ній створюється комісія з переходу на Новий план рахунків 2017.

Комісія має сформувати перехідний Баланс за ф. № 1 (додаток 1 до Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 24.01.2012 № 44).

Далі на основі Методрекомендацій члени комісії окремо за балансовими та позабалансовими рахунками складають відомості перенесення залишків у двох примірниках.

Зробити це вони можуть вручну або з використанням обчислювальної техніки (все залежатиме від обсягів робіт і технічних можливостей).

Складені належно відомості перенесення залишків на рахунки Нового плану рахунків підписують голова і члени комісії. Потім їх має перевірити і підписати головний бухгалтер. Лише після цього їх слід надати на підпис керівнику установи.

Зауважимо, що примірники відомостей надалі зберігаються в установі так:

 • перший примірник відомостей перенесення залишків, як і перехідний Баланс за ф. № 1, складений до перенесення залишків, та вхідний Баланс за ф. № 1-дс (додаток 1 до НП(с)БОДС № 101), складений після перенесення залишків, зберігається разом із річним звітом;
 • другий примірник — в архіві.


Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль