Фінансування ПТНЗ: коли — коштом державного бюджету, а коли місцевого

845
Минулого року окремі бюджети міст обласного значення не змогли забезпечити фінансування ПТНЗ. Тож законотворці цьогоріч вирішили запровадити фінансування ПТНЗ на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення коштом обласних бюджетів та бюджетів міст обласного значення — обласних центрів.

Професійно-технічні навчальні заклади (ПТНЗ) у 2017 році фінансуватимуть по-новому. Новації у фінансуванні ПТНЗ визначає Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 20.12.2016 № 1789-VIII (далі — Закон № 1789), який набрав чинності 01.01.2017.

Однією з новацій поточного року є скасування державного замовлення (окрім держзамовлення для ПТНЗ соціальної реабілітації та адаптації державної власності). Тож у 2017 році ПТНЗ отримуватимуть бюджетні кошти на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення. Водночас зауважимо, що до Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 20.11.2012 № 5499-VI зміни щодо скасування державного замовлення не внесені.

Розглянемо детальніше, коли ПТНЗ на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення 2017 року фінансуватимуть коштом державного, а коли місцевих бюджетів.

Фінансування ПТНЗ з держбюджету

За рахунок видатків держбюджету на професійно-технічну освіту, як передбачає підпункт «б» пункту 7 частини першої статті 87 Бюджетного кодексу України (БК), у 2017 році проводитимуть оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників:

 •  на умовах держзамовлення у ПТНЗ соціальної реабілітації та адаптації державної власності;
 •  за професіями загальнодержавного значення.

Тож ПТНЗ, які проводитимуть підготовку кваліфікованих робітників за професіями загальнодержавного значення, на ці цілі отримають кошти держбюджету. Нагадаємо: цих професій — 19.

(!) Перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету, затверджений постановою КМУ від 16.11.2016 № 818.

Окрім цього, ПТНЗ, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, у 2017 році отримають кошти держбюджету у вигляді освітньої субвенції, яка спрямовується місцевим бюджетам.

Фінансування ПТНЗ з місцевих бюджетів

Видатки на професійно-технічну освіту у 2017 році здійснюватимуть з:

 • бюджетів міст обласного значення — обласних центрів (раніше усіх міст обласного значення);
 •  обласних бюджетів.

Із бюджетів міст обласного значення — обласних центрів проводитимуть видатки на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення у  ПТНЗ та інших навчальних закладах державної, комунальної власності, які розташовані на території цих міст (пп. «е» п. 2 ч. 1 ст. 89 БК).

ПТНЗ, які розташовані поза межами міст обласного значення — обласних центрів, фінансуватимуть з обласних бюджетів. Це передбачає підпункт «б» пункту 2 частини першої статті 90 БК.

Водночас з обласного бюджету дозволено фінансувати ПТНЗ, які розташовані на території міст обласного значення — обласних центрів, в частині підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення для потреб усієї області (п. 201 розд. VI «Прикінцеві та перехідні положення» БК).

Для цього до обласної ради має звернутися рада міста обласного значення — обласного центру про передачу їй коштів на проведення підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення для потреб усієї області. Після цього обласна рада приймає відповідне рішення та затверджує в обласному бюджеті обсяги міжбюджетних трансфертів з обласного бюджету для бюджету міста обласного значення — обласного центру.

Обсяги цих міжбюджетних трансфертів визначають за формулою, яку затверджує відповідна обласна рада у додатку до рішення про обласний бюджет.

Іван ЛЕВАДСЬКИЙ, експерт MCFR: ГоловбухПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль