Освітня субвенція: як фінансуватимуть заклади освіти у 2017 році

4456
Цьогоріч законотворці змінили підходи до порядку надання з державного бюджету місцевим бюджетам освітньої субвенції та її розподілу між місцевими бюджетами. Що ж змінилося у фінансуванні закладів освіти 2017 року?

Як і раніше, навчальні заклади фінансуються з держбюджету коштом освітньої субвенції, а також за рахунок коштів місцевих бюджетів. Однак у 2017 році механізм фінансування цих закладів дещо змінився. Розглянемо його детальніше.

Освітня субвенція на фінансування окремих видатків ПТНЗ

Так, перелік навчальних закладів, на видатки яких спрямовуватимуть у 2017 році освітню субвенцію, поповнився професійно-технічними навчальними закладами державної та комунальної власності — в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти.

А ось видатки на здобуття професійно-технічної освіти коштом освітньої субвенції і надалі не фінансуватимуться.

Освітня субвенція — лише на оплату праці медпрацівників

Неочікуваною новацією 2017-го стало те, що у 2017 році кошти освітньої субвенції спрямовуватимуть усім навчальним закладам (за визначеним у частині першій статті 1032 Бюджетного кодексу України (БК) переліком) лише на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників.

Тобто тепер не проводитимуть коштом освітньої субвенції, зокрема, видатки:

 • на оплату праці з нарахуваннями непедагогічних працівників;
 • на оплату комунальних послуг і енергоносіїв.

Одразу ж постає запитання, як у такому разі фінансуватимуть решту поточних видатків закладів освіти.

Додаткова дотація на утримання закладів освіти

Для цього у 2017 році передбачено додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з держбюджету видатків з утримання закладів освіти.

В обсязі, визначеному додатком № 6 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII, її отримають обласні, районні бюджети і бюджети об’єднаних територіальних громад.

Цю дотацію місцевим бюджетам надаватимуть щомісячно рівними частинами. Спрямовуватиметься вона насамперед на видатки навчальних закладів з оплати праці з нарахуваннями непедагогічних працівників та з оплати комунальних послуг і енергоносіїв.

(!) Тож у 2017 році коштом місцевого бюджету забезпечуватимуть не лише капітальні видатки навчальних закладів, а й поточні — на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, оплату послуг, тощо (крім видатків на оплату праці з нарахуваннями, оплати комунальних послуг і енергоносіїв).

Натомість кошти освітньої субвенції на капітальні видатки чи на реалізацію заходів з оптимізації мережі навчальних закладів спрямовувати заборонено.

Резерв освітньої субвенції

Як і раніше, у освітній субвенції передбачається резерв коштів, обсягом не більше 1% загального обсягу освітньої субвенції.

Повноваження розподіляти резерв освітньої субвенції і визначати напрями його використання покладено на КМУ за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Фінансування опорних шкіл

У 2017 році триватиме робота обласних держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, спрямована на створення опорних загальноосвітніх навчальних закладів шляхом об’єднання малокомплектних шкіл, зміни їх типу та/або ступеня, реорганізації тощо (п. 11 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII).

Оскільки цьогоріч освітню субвенцію спрямовуватимуть для забезпечення видатків ПТНЗ на здобуття повної загальної середньої освіти, при розподілі освітньої субвенції між місцевими бюджетами враховуватимуть також кількість учнів, які здобувають у ПТНЗ повну загальну середню освіту.

Тож варто очікувати змін у формулі розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженій постановою КМУ від 26.06.2015 № 435.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль