Освітня субвенція: як фінансуватимуть заклади освіти у 2017 році

4077
Цьогоріч законотворці змінили підходи до порядку надання з державного бюджету місцевим бюджетам освітньої субвенції та її розподілу між місцевими бюджетами. Що ж змінилося у фінансуванні закладів освіти 2017 року?

Як і раніше, навчальні заклади фінансуються з держбюджету коштом освітньої субвенції, а також за рахунок коштів місцевих бюджетів. Однак у 2017 році механізм фінансування цих закладів дещо змінився. Розглянемо його детальніше.

Освітня субвенція на фінансування окремих видатків ПТНЗ

Так, перелік навчальних закладів, на видатки яких спрямовуватимуть у 2017 році освітню субвенцію, поповнився професійно-технічними навчальними закладами державної та комунальної власності — в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти.

А ось видатки на здобуття професійно-технічної освіти коштом освітньої субвенції і надалі не фінансуватимуться.

Освітня субвенція — лише на оплату праці медпрацівників

Неочікуваною новацією 2017-го стало те, що у 2017 році кошти освітньої субвенції спрямовуватимуть усім навчальним закладам (за визначеним у частині першій статті 1032 Бюджетного кодексу України (БК) переліком) лише на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників.

Тобто тепер не проводитимуть коштом освітньої субвенції, зокрема, видатки:

  • на оплату праці з нарахуваннями непедагогічних працівників;
  • на оплату комунальних послуг і енергоносіїв.

Одразу ж постає запитання, як у такому разі фінансуватимуть решту поточних видатків закладів освіти.

Додаткова дотація на утримання закладів освіти

Для цього у 2017 році передбачено додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з держбюджету видатків з утримання закладів освіти.

В обсязі, визначеному додатком № 6 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII, її отримають обласні, районні бюджети і бюджети об’єднаних територіальних громад.

Цю дотацію місцевим бюджетам надаватимуть щомісячно рівними частинами. Спрямовуватиметься вона насамперед на видатки навчальних закладів з оплати праці з нарахуваннями непедагогічних працівників та з оплати комунальних послуг і енергоносіїв.

(!) Тож у 2017 році коштом місцевого бюджету забезпечуватимуть не лише капітальні видатки навчальних закладів, а й поточні — на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, оплату послуг, тощо (крім видатків на оплату праці з нарахуваннями, оплати комунальних послуг і енергоносіїв).

Натомість кошти освітньої субвенції на капітальні видатки чи на реалізацію заходів з оптимізації мережі навчальних закладів спрямовувати заборонено.

Резерв освітньої субвенції

Як і раніше, у освітній субвенції передбачається резерв коштів, обсягом не більше 1% загального обсягу освітньої субвенції.

Повноваження розподіляти резерв освітньої субвенції і визначати напрями його використання покладено на КМУ за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Фінансування опорних шкіл

У 2017 році триватиме робота обласних держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, спрямована на створення опорних загальноосвітніх навчальних закладів шляхом об’єднання малокомплектних шкіл, зміни їх типу та/або ступеня, реорганізації тощо (п. 11 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII).

Оскільки цьогоріч освітню субвенцію спрямовуватимуть для забезпечення видатків ПТНЗ на здобуття повної загальної середньої освіти, при розподілі освітньої субвенції між місцевими бюджетами враховуватимуть також кількість учнів, які здобувають у ПТНЗ повну загальну середню освіту.

Тож варто очікувати змін у формулі розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженій постановою КМУ від 26.06.2015 № 435.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль