Завершуємо планування закупівель: протокольне рішення і оприлюднення

8930
Тендерний комітет замовника плідно попрацював наприкінці минулого року. Звичайно, не залишилося поза увагою його членів і планування закупівель на 2017 рік. Провели колосальну роботу: визначили потребу в товарах, роботах i послугах, що закуповуватимуться, склали рiчний план закупiвель. Залишилося лише для його затвердження ухвалити протокольне рішення.

Як відомо, жодна закупівля неможлива без її відображення у річному плані закупівель.

Тому замовники, аби дотримати вимогу статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2016 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі), мають скласти річний план закупівель на новий бюджетний рік.

Хто складає та затверджує річний план закупівель на 2017 рік

Обов’язок з планування  закупівлі, складання та затвердження річного плану закупівель покладено на тендерний комітет або уповноважену особу (ч. 3 статті 11 Закону про публічні закупівлі).

Тендерний комітет — службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із Законом про публічні закупівлі.

Тож тендерний комітет (уповноважена особа):

 • проводить роботу з визначення потреби замовника в закупівлях тих чи тих товарів, робіт, послуг;
 • формує календарний план проведення процедур закупівель;
 • визначає предмети закупівель та затверджує їх.

(!) Тендерний комітет діє на засадах колегіальності та неупередженості.

Після проведення початкової роботи тендерний комітет має зібратися на засідання, аби ухвалити протокол тендерного комітету про затвердження річного плану закупівель.

(!)Засiдання тендерного комітету є правомочним за присутностi на ньому не менше двох третин членiв комiтету.

Якщо замовник для проведення закупівель не створював тендерного комітету, а призначив уповноважену особу (осіб), окреслені обов’язки з планування закупівель покладаються саме на уповноважену особу (осіб).

Відповідно, уповноважена особа (особи):

 • братиме участь у визначеннi потреби в товарах, роботах i послугах, що закуповуватимуться;
 • складатиме та затверджуватиме рiчний план закупiвель;
 • забезпечуватиме оприлюднення iнформацiї та звiту щодо публiчних закупiвель вiдповiдно до вимог Закону про публічні закупівлі.

Як затвердити річний план закупівель 2017 на рік

Рішення тендерного комітету або уповноваженої особи (осіб) оформлюється протоколом.

У рішенні відображають результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання.

Протокол мають підписати всі члени тендерного комітету, присутні на його засіданні (якщо замовник призначив кілька уповноважених осіб — протокол підписують усі уповноважені особи).

Якщо член тендерного комітету або одна з уповноважених осіб відмовляється підписати протокол, про це зазначають у протоколі. Причини відмови така особа має обґрунтувати.

Зразок Протоколу засідання тендерного комітету про затвердження річного плану закупівель див. тут.

Оприлюднення річного плану закупівель на 2017 рік

Розмiщення iнформацiї про публiчнi закупiвлi на веб-порталi Уповноваженого органу через авторизованi електроннi майданчики є прямим обов’язком секретаря тендерного комітету (п. 2.12 Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом від 30.03.2016 № 557).

Отже, забезпечити оприлюднення річного плану закупівель замовника має саме секретар тендерного комітету. Нагадаємо, що для цього йому знадобиться електронний цифровий підпис.

(!) Річний план закупівель на 2017 рік безоплатно оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня затвердження.

І насамкінець про відповідальність у разі допущення помилки чи порушення.

За повноту та достовiрнiсть iнформацiї, що оприлюднюється на веб-порталi Уповноваженого органу з питань закупiвель для загального доступу, покладається персональна вiдповiдальність на голову та секретаря тендерного комiтету.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль