Звільнення від плати за харчування в ДНЗ: хто має право і за яких умов

933
Попри всі економічні труднощі, держава продовжує забезпечувати громадян низкою соціальних гарантій. Однією з них є звільнення від плати за харчування в дитсадках дітей із малозабезпечених сімей. Утім, для того, аби діти харчувалися безплатно, їхні батьки мають принести відповідні підтвердні документи. То хто ж має право цьогоріч на звільнення від плати за харчування?

Право на звільнення від плати за харчування в ДНЗ мають батьки або особи, які їх замінюють, якщо в сім’ї сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму.

Таку соціальну гарантію для дітей із малозабезпечених сімей передбачає абзац третій частини п’ятої статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III (далі — Закон про дошкільну освіту).

Тож аби визначити, чи мають підстави для звільнення від плати за харчування ті чи ті батьки, бухгалтер державного чи комунального ДНЗ має розрахувати рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму). А за основу слід взяти загальний показник прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, установлений статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII.

Розрахуємо разом рівень забезпечення прожиткового мінімуму на одного члена сім’ї для звільнення від плати за харчування в ДНЗ 2017 року.

Визначаємо рівень прожиткового мінімуму для звільнення від плати за харчування

Насамперед пригадаємо показники рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) на одного члена сім’ї минулих років:

  • у 2015 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму становив 410 грн.;
  • у 2016 році — 461 грн.

Тепер, власне, перейдемо до розрахунку рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) на одного члена сім’ї у 2017 році, що стане відправною точкою для бухгалтера ДНЗ під час звільнення від плати за харчування дітей в ДНЗ.

  1. Розрахуємо середній розмір прожиткового мінімуму у 2016 році.

Для цього нам потрібен загальний показник прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у 2016 році. Як визначено статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 928-VIII, він становив:

  • з 01.01.2016 — 1330,00 грн.;
  • з 01.05.2016 — 1399,00 грн.;
  • з 01.12.2016 — 1496,00 грн.

Отже, середній розмір прожиткового мінімуму у 2016 році становив 1408,00 грн. ((1330,00 грн. + 1399,00 грн. + 1496,00 грн.) ÷ 3).

  1. Розрахуємо середній розмір прожиткового мінімуму у 2017 році.

Відповідно до статті 7 Закону про Держбюджет-2017 загальний показник прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у 2017 році становить:

  • з 01.01.2017 — 1544,00 грн.;
  • з 01.05.2017 — 1624,00 грн.;
  • з 01.12.2017 — 1700,00 грн.

Отже, середній розмір прожиткового мінімуму у 2017 році становить 1623,00 грн. ((1544,00 грн. + 1624,00 грн. + 1700,00 грн.) ÷ 3).

  1. Визначаємо індекс зростання середнього розміру прожиткового мінімуму у 2017 році порівняно з 2016 роком:

1623,00 грн. ÷ 1408,00 грн. = 1,153

  1. Розраховуємо рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) на одного члена сім’ї у 2017 році.

Для розрахунку нам потрібен рівень забезпечення прожиткового мінімуму на одного члена сім’ї у 2016 році — 461,00 грн.

Проводимо обчислення:

461,00 грн. × 1,153 = 532,00 грн.

Отже, батьки або особи, які їх замінюють, у 2017 році отримують право на звільнення від плати за харчування дитини у ДНЗ за умови, якщо сукупний дохід на кожного члена їхньої сім’ї за попередній квартал не перевищував 532,00 грн.

Якими документами підтверджують право на звільнення від плати за харчування

Пунктом 2.5 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 № 667, передбачено, зокрема, що звільнення від плати за харчування у ДНЗ:

  • проводять щороку;
  • може переглядатися протягом року, але не більше одного разу;
  • запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів.

Документами, якими батьки підтверджують своє право на звільнення від плати за харчування дітей у ДНЗ, є:

  • довідки про сукупний дохід кожного члена сім’ї за попередній квартал, видані за місцем отримання доходів;
  • довідка про склад сім’ї, видана житлово-комунальною організацією, сільською (селищною) радою.


Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль