Як розрахувати заробітну плату керівника гуртка 2017 року

5916
Умови оплати праці в навчальних закладах змінилися з 1 січня 2017 року після набрання чинності відповідними нормативними актами. Змінилися і окремі правила нарахування заробітної плати працівникам. З’ясуємо нині, як нарахувати зарплату керівнику гуртка 2017 року за новими правилами.

Із 1 січня 2017 року під час розрахунку зарплати керівника гуртка слід враховувати такі загальні правила.

По-перше — ставку заробітної плати керівнику гуртку установлюємо за новим розміром посадового окладу.

Постановою КМУ «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 28.12.2016 № 1037 посадовий оклад працівника 1-го тарифного розряду за ЄТС визначено в розмірі 1600 грн. Тож розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників галузі освіти, у т. ч. які працюють на посаді керівника гуртка, з 01.01.2017 встановлюють залежно від кваліфікаційної категорії, установленого тарифного розряду з огляду на умови цієї постанови.

По-друге — нараховуємо заробітну плату керівнику гуртка 2017 року з урахуванням правила про доплату до мінімальної заробітної плати.

Із 1 січня 2017 року у разі, якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, такому працівнику слід нарахувати доплату до рівня мінімальної заробітної плати.

Тож може так статися, для педагогічних працівників з числа музичних керівників, інструкторів з фізкультури, керівників гуртків встановлені ставки заробітної плати будуть меншими за мінімальну заробітну плату.

Скажімо, музичним керівникам ставки заробітної плати встановлюють за тарифними розрядами за ЄТС від 7-го (що, відповідно, становить 2464 грн.) до 10-го (2912 грн.). Означені суми менші за мінімальну заробітну плату — 3200 грн. Отже, таким працівникам, якщо вони не одержують доплат і надбавок, слід провести доплату до рівня мінімальної зарплати.

Зауважимо: доплату до мінімальної заробітної плати слід виплачувати щомісяця одночасно з виплатою зарплати.

Водночас у цій ситуації варто згади і про диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної заробітної плати. Ії, аби не допустити «зрівнялівки» в оплаті праці, мають забезпечити керівники навчальних закладів. Однак наголосимо: у межах фонду оплати праці.

Забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, у т. ч. і під час нарахування заробітної плати керівнику гуртка, можна, встановивши доплати, надбавки, премії залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів праці.

Розглянемо далі приклад розрахунку заробітної плати керівника гуртка 2017 року.

Приклад розрахунку заробітної плати керівника гуртка із 1 січня 2017 року

На посаді керівника гуртка працює особа, якій ставку заробітної плати встановлено за 7-м тарифним розрядом за ЄТС. Розмір цієї ставки (2464 грн.) менший за розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн.). Оскільки стаж педагогічної роботи керівника гуртка менший ніж три роки, надбавки за вислугу років він не одержує. Надбавку «за престижність праці» відповідно до Положення, що діє в цьому закладі, йому встановлено в розмірі 10% ставки заробітної плати.

Потрібно обчислити заробітну плату керівника гуртка.

За таких умов керівнику гуртка належить провести доплату до мінімальної зарплати:

3200,00 грн. – 2464,00 грн. + 2464 грн. × 10% = 489,60 грн.

Водночас для забезпечення диференціації в оплаті праці зазначеного працівника керівник закладу може встановити йому доплату або надбавку. Однією з таких надбавок може стати надбавка «за престижність праці» за умови внесення відповідних змін до Положення про її виплату. Це може бути надбавка за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання), за складність, напруженість у роботі, високі досягнення у праці.

Отже, якщо керівник навчального закладу встановить керівнику гуртка надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 30 % ставки заробітної плати, то сумарно його місячна заробітна плата становитиме:

2464,00 грн. + 246,40 грн. (2464,00 грн. × 10% (надбавка «за престижність праці»)) + 739,20 грн. (2464,00 грн. × 30% (надбавка за високі досягнення у праці)) = 3449,60 грн.

Як бачимо, у разі встановлення відповідних надбавок під час нарахування заробітної плати керівнику гуртка проводити доплату до мінімальної зарплати не потрібно.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль