Чому відновлення касових видатків на початку нового року грішми за старий — порушення

1617
На початку року на реєстраційний рахунок бюджетної установи надійшли кошти від орендаря в оплату за комунальні послуги. Утім, видатки за ними установа провела в минулому році. З’ясуємо, чи можливе відновлення касових видатків минулого бюджетного періоду.

На жаль, ситуації, коли бюджетні установи, отримавши кошти на свій рахунок, проводять відновлення касових видатків на початку нового року грішми за старий не поодинокі.

Намалюємо звичну багатьом картину. Установа надає в оренду будівлю, яка перебуває у неї на балансі. Наприкінці грудня 2016 року бухгалтер виставляє орендарю рахунки на оплату оренди та відшкодування спожитих комунальних послуг. Проте часи зараз не легкі, тож орендар не завжди поспішає оплатити отримані рахунки. Або ж може оплатити загалом виставлені рахунки за кілька місяців. Скажімо, оплатити в січні рахунки за грудень і січень.

Утім, час для установи уже згаяно. І відновлення касових видатків цьогоріч коштами, що надійшли в оплату за комунальні послуги, спожиті орендарем минулого року, неможливе. Бо є порушенням бюджетного законодавства. А яка ж установа захоче накликати на себе гнів ревізорів під час ревізії фінансово-господарської діяльності установи!

Тож аби установи про це пам’ятали у такій ситуації, закцентуємо увагу ще раз на ключових тезах.

1. Кошти, отримані за минулий бюджетний період, використовувати не можна

Якщо на початку нового бюджетного періоду на реєстраційний рахунок бюджетних установ надходять кошти, видатки за якими були проведені в минулому бюджетному періоді, установи не мають права ними скористатися. Тобто направити їх на відновлення касових видатків бюджетних установ минулого періоду не можна.

2. Кошти, отримані за минулий бюджетний період, не можна відображати як відновлення касових видатків минулого бюджетного періоду

Так, отримані за минулий рік кошти не можуть бути відображені як відновлення касових видатків. Позаяк за вимогами бюджетного законодавства право бюджетних установ на витрачання бюджетних асигнувань, передбачених у кошторисах поточного року, припиняється 31 грудня поточного року.

(!) Відновлення касових видатків можливе лише в межах одного бюджетного періоду, тобто одного календарного року — із 1 січня по 31 грудня (ч. 1 ст. 3 Бюджетного кодексу України).

Тому бюджетні установи такі кошти мають перерахувати до загального фонду державного бюджету (код доходів 24060300 «Інші надходження»). На цьому наполягає Держказначейство у своєму листі від 09.03.2006 № 3.4-22/498-2143.

3. Надходження у цьому бюджетному періоді за минулий — під пильним оком ревізорів.

Відновлення касових видатків минулого бюджетного періоду обов’язково відстежують перевіряльники під час ревізії фінансово-господарської діяльності установи. У разі його виявлення ревізори вкажуть про це в акті ревізії та вимагатимуть усунути це порушення бюджетного законодавства. Тож установі все рівно доведеться перерахувати суми відшкодованих орендарем комунальних послуг до бюджету.

Увага!

Детально про облік надходження в поточному бюджетному періоді на реєстраційний рахунок бюджетної установи коштів, видатки за якими були проведені в минулому бюджетному періоді, та бухгалтерські проведення, які потрібно виконати в цій ситуації, читайте в консультації нашого експерта «Надоєне молоко у вим’я не повернеться, або Чи можна відновити касові видатки минулого бюджетного періоду» в тижневику «Головбух: бюджет» № 03/2017.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль