Новий План рахунків — уже зі змінами

2574
Новий План рахунків бухгалтерського обліку діє в бюджетній сфері ще зовсім мало часу, а нормотворці вже відкоригували його норми. І хоча зміни Плану рахунків цього разу є незначними, вони допоможуть розпорядникам бюджетних коштів та державним цільовим фондам уникнути зайвих непорозумінь під час обліку.

Не минуло й місяця з часу запровадження нового Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2013 № 1203 (далі — План рахунків), а Мінфін своїм наказом від 23.12.2016 № 1135 вже встиг внести до нього зміни. Тож із 24.01.2017 — дати набрання чинності цим наказом — відбулася чергова зміна плану рахунків.

Окрім того, цим самим наказом Мінфін відкоригував і окремі положення Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219 (далі — Порядок застосування Плану рахунків).

Ніде правди діти — січневі зміни в План рахунків та Порядок застосування Плану рахунків 2017 року є доволі незначними. Проте бухгалтер бюджетної установи про них обов’язково має знати і врахувати в обліку. Тож розповімо спочатку про зміну Плану рахунків.

Які зміни в План рахунків 2017 року вніс Мінфін

Зміни в Плані рахунків торкнулися класу 0 «Позабалансові рахунки розпорядників бюджетних коштів та державних цільових фондів». Тепер рахунок 04 «Непередбачені активи» має у своєму складі також субрахунок 043 «Тимчасово передані активи».

На цьому субрахунку розпорядники бюджетних коштів та державні цільові фонди вестимуть облік майна, яке їм передали органи виконавчої влади, що перебувають в процесі реорганізації або ліквідації, і яке розміщене на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції.

Тобто поява цього субрахунку спричинена подіями, які нині відбуваються на сході нашої країни, і потребою виокремити в обліку майно, що перебуває на цих територіях.

Які зміни внесено в Порядок застосування Плану рахунків

На відміну від незначної зміни в Плані рахунків, коригування Порядку застосування Плану рахунків є дещо суттєвішими.

Опис субрахунку 043

Звісно, введення нового субрахунку 043 передбачає тлумачення його застосування у Порядку застосування Плану рахунків. Отже, у цьому документі з’явився опис субрахунку 043 «Тимчасово передані активи», де, як ми вже говорили, тепер обліковується майно:

 •  передане від органів виконавчої влади, які реорганізуються чи ліквідуються;
 • розміщене на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції.

Зміни стосовно балансових рахунків

Відтепер на субрахунках 1517 (1527) «Сировина і матеріали» та 1518 (1528) «Інші виробничі запаси» класу 1 «Нефінансові активи» не можна обліковувати сировину і матеріали для капітального будівництва.

Оскільки сировину і матеріали для капітального будівництва як будівельні матеріали, які використовуються у процесі будівельних та монтажних робіт, обліковують на субрахунках 1513 (1523) «Будівельні матеріали».

А ось облік малоцінних і швидкозношуваних предметів, які мають специфічне призначення й обмежене короткострокове застосування в окремих галузях, тепер ведуть на субрахунку 1812 (1822) «Малоцінні та швидкозношувані предмети».

Торкнулися зміни й обліку витрат на відрядження. Тепер витрати на відрядження слід відображати на субрахунку 8411 (8421) «Інші витрати за обмінними операціями» рахунку 84 «Інші витрати за обмінними операціями».Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль