Закупівля ліків: визначаємо предмет закупівлі за новим порядком

1819
Мінекономрозвитку нещодавно змінило правила визначення предмета закупівлі у разі закупівлі ліків за бюджетні кошти. Розповімо, на які нюанси тепер мають звертати увагу замовники.

Закупівля ліків — справа доволі серйозна. Та й як інакше. За плечима замовника зазвичай стоїть хворий, який потребує негайної допомоги. Тобто закупівля ліків має у будь-якому разі відбутися вчасно.

Тому новий порядок визначення предмета закупівлі, який запровадило Мінекономрозвитку із 17 січня 2017 року, жодним чином не має збити замовника з пантелику.

Аби у замовників не залишилося запитань з приводу закупівлі ліків за бюджетні кошти 2017 року, розглянемо разом основні нововведення у визначенні предмета закупівлі для лікарських засобів.

Тож переходимо до вимог чинних на сьогодні норм Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454 (далі — Порядок № 454), що регулюють закупівлю ліків, і подивимося, як вони мають працювати на практиці.

Нові правила визначення предмета закупівлі під час закупівлі ліків

Після останніх змін, внесених наказом Мінекономрозвитку від 19.12.2016 № 2092, у Порядку № 454 для закупівлі ліків з’явилися нові правила.

По-перше

Під час закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі визначають:

 • за показником третьої цифри національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 № 1749;
 • із зазначенням у дужках міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (далі — МНН).

По-друге

Якщо предмет закупівлі лікарських засобів містить два та більше лікарських засобів, замовник у дужках зазначається МНН кожного лікарського засобу.

По-третє

Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за:

 • МНН;
 • формою випуску;
 • дозуванням;
 • обсягом та/або за місцем поставки лікарських засобів.

Міжнародна назва ліків в дужках: як прописувати

МНН — це унікальне найменування діючої речовини лікарського засобу, рекомендоване Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Тож цілком логічно, що МНН зазначають англійською мовою.

Як же тоді бути зі статтею 15 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі)? Адже вона вимагає під час проведення процедур закупівель усі документи, які готує замовник, формувати українською мовою.

Попри те, що визначальним є текст, викладений українською мовою, Закон про публічні закупівлі не заперечує проти автентичного перекладу документів. За рішенням замовника одночасно всі документи можуть мати автентичний переклад іншою мовою.

Отже, замовник за власним рішенням може спокійно зазначати МНН українською мовою та продублювати її в дужках англійською мовою. Наприклад, Парацетамол (Paracetamol).

Предмет закупівлі має багато лікарських засобів: як проводити закупівлю ліків

Не зайве нагадати про обов’язок замовника, якщо вартість предмета закупівлі товару дорівнює або перевищує 200 тис. грн., проводити процедуру закупівель.

До того ж у Законі про публічні закупівлі є суворий припис: не можна ділити предмет закупівлі на частини, аби уникнути проведення процедури відкритих торгів або застосування Закону про публічні закупівлі.

Тож навіть тоді, коли замовник закуповує багато найменувань лікарських засобів, він не може поділити предмет закупівлі і провести допорогові закупівлі. Якщо очікувана вартість перевищує 200 тис. грн. – проводимо процедуру закупівлі ліків за Законом про публічні закупівлі.

Відображення під час планування ліків предмета закупівлі, що містить кілька лікарських засобів

Як зазначалося, Порядок № 454 вимагає, аби замовник у дужках зазначав МНН кожного лікарського засобу, якщо до предмета закупівлі входить два та більше лікарських засобів.

Отже, замовник має вказати в графі «конкретна назва предмета закупівлі» МНН кожного лікарського засобу, що закуповуватиметься, під час оприлюднення:

 • річного плану закупівлі;
 • оголошення про проведення процедури закупівлі.


Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль