Конкурентний діалог — нова процедура публічних закупівель

301
Із появою Закону про публічні закупівлі у державних закупівлях запроваджено істотні зміни, зокрема, зникла процедура запиту цінових пропозицій. Натомість з’явилася принципово нова процедура — процедура конкурентного діалогу. Про окремі її особливості і поговоримо.

Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) бюджетники застосовуватимуть поетапно. Спочатку з 01.04.2016 — всі центральні органи виконавчої влади. А от із 01.08.2016 — всі замовники.

У разі перевищення порогових сум — 200 тис. грн. (для закупівлі товарів, послуг) та 1,5 млн. грн. (для робіт) — Закон про публічні закупівлі пропонує скористатися такими процедурами закупівель, як:

 • відкриті торги;
 • конкурентний діалог;
 • переговорна процедура закупівлі.

З огляду на те, що процедура конкурентного діалогу нова для законодавства про закупівлі, зупинимося на ній детальніше.

Суть процедури закупівлі

Процедуру конкурентного діалогу можна застосовувати тоді, коли замовнику важко визначити потрібні технічні, якісні характеристики товарів та робіт або вид послуг. Або ж тоді, коли потрібно провести переговори, аби визначити вимоги до виконання робіт або надання послуг. І предметом закупівлі, зокрема, є:

 • консультаційні, юридичні послуги;
 • розробка інформаційних систем, програмних продуктів;
 • здійснення наукових досліджень, експериментів або розробок, виконання дослідно-конструкторських, будівельних робіт.

Замовник оприлюднює інформацію про проведення конкурентного діалогу на веб-порталі Уповноваженого органу. Інформацію, потрібну для участі в торгах, він визначає у тендерній документації.

Конкурентний діалог проводять у два етапи.

Перший етап конкурентного діалогу

Спочатку всі учасники подають замовнику нецінову тендерну пропозицію. У ній вони вказують інформацію про свою відповідність кваліфікаційним критеріям, вимогам замовника, а також опис рішення про закупівлю, а от ціну не зазначають.

Для участі в цьому етапі під час розкриття тендерних пропозицій розкривають всю інформацію, зазначену в пропозиціях учасників. І лише інформація з описом рішення про закупівлю залишається доступною винятково для замовника.

Далі замовник перевіряє пропозиції учасників на відповідність установленим вимогам.

Учасників із невідхиленими пропозиціями (а їх має бути не менше трьох) він запрошує до переговорів. Під час переговорів обговорюють усі аспекти закупівлі та визначають засоби та рішення для роботи чи послуги, яку планується закупити.

Наголосимо: під час переговорів замовник не має права:

 • застосовувати дискримінаційний підхід до учасників;
 • без згоди учасника, що бере участь у переговорах, розкривати іншим учасникам запропоновані рішення або іншу конфіденційну інформацію, отриману від цього учасника.

Переговори проводяться до прийняття замовником рішення про закупівлю.

За потреби після завершення переговорів замовник коригує у тендерній документації технічні вимоги та вимоги до якості предмета закупівлі або визначає нові характеристики предмета закупівлі. Далі він запрошує учасників першого етапу взяти участь у другому етапі.

Другий етап конкурентного діалогу

Учасники на другому етапі мають подати остаточні тендерні пропозиції із зазначенням ціни.

Пропозиції учасників на цьому етапі розглядають та оцінюють так само, як під час процедури відкритих торгів.

За результатами цього розгляду замовник укладає договір про закупівлю з учасником процедури закупівлі, якого визначено переможцем.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль