Звіт неприбуткової організації за 2016 рік: тонкощі заповнення

3122
Після завершення бюджетного періоду, як завжди, про результати діяльності слід відзвітувати. З-поміж інших звітів, бюджетні установи складають Звіт неприбуткової організації. Тож нагадаємо, що саме слід відобразити в цьому звіті цьогоріч.

Бюджетні установи, які:

 • утворені та зареєстровані в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної установи;
 • внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій —

є неприбутковими організаціями. Це цілком логічно, адже працюють вони не для того, аби отримати комерційний прибуток.

Та як би там не було, вони мають відзвітувати перед контролюючими органами про використання своїх доходів — у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 17.06.2016 № 553 (далі — Звіт неприбуткових організацій).

Звіт неприбуткової організації 2017 бланк див. тут.

Нагадуємо, що доходи (прибутки) неприбуткової організації можна використовувати для фінансування видатків на її утримання, реалізації мети (завдань) і напрямів діяльності (п. 133.4 Податкового кодексу України; ПК).

Коли подавати звіт про неприбуткові організації

За усталеним правилом, Звіт неприбутковий організацій за підсумками року потрібно подати протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. 46.2 ПК).

Тобто за підсумками 2016 року бюджетні установи зобов’язані відзвітувати не пізніше 01.03.2017.

Інакшою буде доля установ, які порушили умови неприбутковості. Їм доведеться відзвітувати за період з початку року по останній день місяця, в якому вони припустилися порушення. А далі — ще cумніше. Таку бюджетну установу буде вилучено з Реєстру неприбуткових установ та організацій і вона стане платником податку на прибуток (пп. 133.4.3 ПК).

Що зазначати у Звіті неприбуткової організації 2017

Спочатку маємо заповнити звичну для платника частину звіту, де вказується загальна інформація, зокрема, про:

вид звіту і період його подання. Коли подаватимемо звіт за 2016 рік, зробимо відповідну позначку у рядку «Звітний» або «Звітний новий» (якщо помилку у попередньо поданому звіті виправили в межах граничного строку звітування);

річне звітування. Позначку про це проставляємо у рядку «Звітний (податковий) період»;

реквізити юридичної особи. Зрозуміло, що вони потрібні саме для ідентифікації установи. Уважно заповнюємо рядок 8 Звіту неприбуткових організацій. У ньому вказуємо код ознаки неприбутковості, що присвоює орган контролю за основним місцем обліку установи (п. 4 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою КМУ від 13.07.2016 № 440).

(!) Зауважимо, що квартальні періоди подання, а також відповідний номер місяця можуть у Звіті неприбуткових організацій зазначати лише порушники умов неприбутковості. Вони вказують їх так:

 • номер місяця — місяць, у якому не було дотримано вимог, передбачених пунктом 133.4 ПК;
 • квартал — базовий період подання Звіту неприбуткової організації після такого порушення.

Частина І

У частині І Звіту неприбуткових організацій відображаємо доходи установи. Тобто усі:

 • фактично одержані кошти за загальним фондом;
 • залишки коштів на спеціальних рахунках, що перейшли з попереднього року;
 • пасивні доходи; благодійну допомогу тощо.

Якщо установа здає основні засоби в оренду, не забуваймо й про них, коли записуватимемо до частини І Звіту неприбуткової організації будь-які надходження.

(!) Відомості, які ми вписали до рядків 1.15.2 ГД та 2.6.2 ГД частини І Звіту неприбуткових організацій маємо докладно розписати у спеціальному додатку ГД «Інформація щодо операцій з гуманітарною допомогою».

У рядку 2 частини І слід зазначити усі видатки, проведені без порушення статусу неприбутковості, а потім докладно розповісти про них у рядках 2.1-2.6.

Тобто у цих рядках маємо згадати, зокрема, про:

 • суми видатків за загальним та спеціальним фондами відповідно до кошторису;
 • суми використаних безоплатних надходжень, надходжень у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань.

Головне, аби видатки установа проводила за цільовим призначенням. Бо інакше доведеться заповнювати частину ІІ Звіту неприбуткових організацій.

Частина ІІ

Частину ІІ Звіту неприбуткових організацій заповнюють лише установи-порушники. Тобто ті установи, які проводили видатки не за цільовим призначенням.

Усі нецільові видатки, проведені установою, є об’єктом оподаткування податком на прибуток. Для його відображення призначено рядок 5 частини ІІ Звіту неприбуткових організацій. А податкове зобов’язання з податку на прибуток, обчислене на його основі, слід зазначити поряд  — у рядку 6.

Нагадаємо: якщо установа порушить умови неприбутковості, з огляду на вимоги пункту 46.2 ПК, її вважають платником податку на прибуток.

Як виправити помилки у звітності

Рядки 7-10 Звіту неприбуткових організацій слід заповнювати лише тоді, коли збільшилося або зменшилося податкове зобов’язання з податку на прибуток. Про це, власне, можна прочитати у назвах цих рядків.

Якщо ж установа припустилася помилки у звітності, вона виправляє їх:

 • або за допомогою уточнювального Звіту неприбуткових організацій;
 • або у складі поточного Звіту неприбуткової організації за допомогою додатка ВП.

Увага!

Попри те що установа виправить помилки, їй все ж таки доведеться сплатити штраф. Якщо ми виправили допущену помилку за допомогою уточнювального Звіту ― 3% суми недоплати, а якщо для цього заповнювали додаток ВП ― 5% суми недоплати.

Чи подавати фінансову звітність разом зі Звітом неприбуткової організації

Справді, із 1 січня 2017 року у пункті 46.2 ПК міститься вимога для неприбуткових організацій подавати річну фінансову звітність. Проте наголосимо: вона стосується звітування за періоди, які настають після цієї дати.

Тобто у загальному порядку бюджетні установи виконуватимуть цю вимогу під час подання Звіту неприбуткових організацій за 2017 рік. І відповідно, внесуть записи про подані форми звітності наприкінці основної частини Звіту неприбуткової організації.

Якщо неприбуткова організація звітує за періоди, в яких діяли старі норми (у т. ч. за 2016 рік), фінансову звітність до органу контролю можна подавати лише за бажанням такої організації. Такої думки дотримується ДФС (лист від 17.10.2016 № 33649/7/99-99-15-02-01-17).Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль